[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره پایگاه::
اخبار و رویدادها::
مقالات::
پیوندها::
قوانین::
::
روزشمار
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: در آستانه برگزاری سمپوزیوم " سلامت دهان در افراد دارای ناتوانی" (11 دی ماه)، گزارش شده است
:: گفتگوی اجتماعی هجدهم: “اهمیت روابط انسانی درون خانواده” با حضور دکتر ادوارد کروک
:: کافه‌گردی جوانان نشانه چیست؟
:: معرفی کتاب «چگونه با ضایعه نخاعی خود مواجه شویم»
:: نایب رئیس کمیته ملی پارالمپیک: در زمره سه کشور برتر جهان از نظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک هستیم
:: پیامدهای غفلت از سلامت روانی، اجتماعی
:: معاون اول رییس جمهور در مراسم یلدای موسسه خیریه ملائک ؛
:: همه چیز درباره شبکه‌ راه‌های اضطراری تهران/ 20 ثانیه حیاتی در هر زلزله
:: گفتگو با حامد علمایی، نماینده ایرانی فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی در سازمان ملل
:: حامد علمایی به عنوان نماینده فدراسیون در سازمان ملل از منطقه آسیااقیانوسیه منصوب شد
:: سمپوزیوم « سلامت دهان در افراد دارای ناتوانی »، دی ماه برگزار می‌شود
:: مهلت ارسال مقالات به اولین کنگره ملی مشاوره توانبخشی ایران، 30 دی ماه اعلام شد
:: از مجموعه ترجمه شده « راهنمای نحوه جمع آوری اطلاعات توانبخشی » با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد
:: لزوم تغییر رویکرد در حمایت از کودکان بی سرپرست
:: مشکلات بیمه شدگان در کارگزاری‌ها/ سئوالاتی که بی‌پاسخ می‌ماند
:: فراگیرسازی حضور معلولین در جامعه در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت‌هاست
:: افتتاح «مرکز جامع کاهش آسیب» زنان معتاد در شوش/ ارائه خدمات رایگان
:: انصراف بسیاری از خانواده ها از آوردن معلولان به مراکز روزانه
:: رونمایی از پوستر روز جهانی مددکاری اجتماعی ۲۰۲۰
:: احتکار و گران‌فروشی سمعک درآشفته بازار تحریم
:: مراقب سلامت شریک زندگی خود باشیم
:: برنامه مشترک یونیسف و مرجع ملی حقوق کودک برای ارتقای رفاه کودکان در ایران
:: همایش ملی «حق بر سلامت روان؛ شهر و شهروند» برگزار می‌شود
:: تقویت بودجه ۹۹ در جهت اجرای بهتر حقوق معلولان
مفاد قانون جامع معلولین

ماده1. دولت موظف است زمینه های لازم را برای تأمین حقوق معلولان، فراهم وحمایت های لازم را از آنها به عمل آورد.

 تبصره. معلول در این قانون به افرادی اطلاق میگردد که به تشخیص کمیسیون پزشکی سازمان بهزیستی براثر ضایعه جسمی، ذهنی،روانی یا توأم ، اختلال مستمر در سلامت و کارایی عمومی وی ایجاد گردد. به طوری که موجب کاهش استقلال فرد در زمینه های اجتماعی و اقتصادی شود.

ماده 2. کلیه وزارتخانه ها، سازمانها وموسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمانها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم گردد.

تبصره1. وزارتخانه ها ، سازمانها و موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی معلولان ، ساختمانها و اماکن عمومی ، ورزشی ، تفریحی ، معابر و وسایل خدماتی موجود را در چهارچوب بودجه های مصوب سالانه خود مناسب سازی نمایند.
تبصره 2. شهرداریها موظفند از صدور پروانه احداث و پایان کار برای آن تعداد از ساختمانها و امکان عمومی و معابری که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را رعایت نکرده باشند خودداری نمایند.
تبصره 3 . سازمان بهزیستی کشور مجاز است بر امر مناسب سازی ساختمانها و اماکن دولتی و عمومی دستگاه های مذکور در ماده فوق نظارت و گزارشات اقدامات آنها را درخواست نماید.
تبصره 4 . آیین نامه اجرایی ماده فوق ظرف سه ماه مشترکا توسط وزارت مسکن و شهرسازی ، سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 3. سازمان بهزیستی کشور موظف است در چارچوب اعتبارات مصوب در قوانین بودجه سالانه اقدامات ذیل را به عمل آورد:

    الف . تامین خدمات توانبخشی ، حمایتی ، آموزشی و حرفه آموزی موردنیاز معلولان با مشارکت خانواده های معلولان و همکاری بخش غیردولتی (خصوصی ، تعاونی ، خیریه) و پرداخت یارانه (کمک هزینه ) به مراکز غیردولتی و خانواده ها .

  ب. گسترش مراکز خاص نگهداری ، آموزشی و توانبخشی معلولان واجد شرایط (معلولان نیازمند ، معلولان بی سرپرست ، معلولان مجهول الهویه ، معلولان با ناهنجاریهای رفتاری) با همکاری بخش غیر دولتی و پرداخت تسهیلات اعتباری و یارانه (کمک هزینه) به آنها.

  ج. تامین و تحویل وسایل کمک توانبخشی موردنیاز افراد معلول .

  د. گسترش کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان و ارایه خدمات توانبخشی حرفه ای به معلولان جهت توانمندسازی آنان.

  تبصره . کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان موضوع ماده فوق از شمول قانون کار مصوب 29/8/1369مستثنی خواهد بود.

ماده 4- معلولان می توانند در استفاده از امکانات ورزشی ، تفریحی ، فرهنگی و وسایل حمل و نقل دولتی (مترو ، هواپیما ، قطار) از تسهیلات نیمه بها بهره مند گردند.

تبصره . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تربیت بدنی و شهرداریها موظفتند کتابخانه ، اماکن ورزشی ، پارک و امکان تفریحی خود را به نحوی احداث و تجهیز نمایند که امکان بهره مندی معلولان فراهم گردد.
ماده 5. افراد تحت سرپرستی معلولان با معرفی سازمان بهزیستی کشور تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و معلولان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و بیمه مکمل درمانی قرار می گیرند.

ماده 6. یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول بوده (هر دو یا یکی از آنها معلول باشد) و یا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشد از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردد.

تبصره . همسرانی که زن ناتوان و معلول خود را سرپرستی می نمایند مادامی که سرپرستی همسر ناتوان و معلول را برعهده داشته باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردند.

ماده 7. دولت موظف است جهت ایجاد فرصت های شغلی برای افراد معلول تسهیلات ذیل را فراهم نماید:
الف. اختصاص حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (رسمی ، پیمانی ، کارگری) دستگاه های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه ها ، شرکتها و موسسات ، شرکتها ، نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند به افراد معلول واجد شرایط .

  ب. تامین حق بیمه سهم کارفرما توسط سازمان بهزیستی کشور و پرداخت آن به کارفرمایانی که افراد معلول را به کار می گیرند .

  ج. پرداخت تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی ، خدماتی ، عمرانی و صنفی و کارگاه های تولیدی حمایتی در مقابل اشتغال افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد .
د. پرداخت تسهیلات اعتباری خوداشتغالی (وجوه اداره شده) به افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد.

  ه . پرداخت تسهیلات اعتباری (وجوه اداره شده) جهت احداث واحدهای تولیدی و خدماتی اشتغالزا به شرکتها و موسساتی که بیش از شصت درصد سهام و سرمایه آنها متعلق به افراد معلول است.
و. اختصاص حداقل شصت درصد از پستهای سازمانی تلفنچی (اپراتور تلفن) دستگاه ها ، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی به افراد نابینا و کم بینا و معلولان جسمی ، حرکتی .

  ز. اختصاص حداقل شصت درصد از پست های سازمانی متصدی دفتری و ماشین نویسی دستگاه ها ، شرکتها و نهادهای عمومی به معلولین جسمی ، حرکتی.

تبصره 1. کلیه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی مجازند تا سقف مجوزهای استخدامی سالانه خود ، افراد نابینا و ناشنوا و معلولین ضایعات نخاعی واجد شرایط را رأسا به صورت موردی و بدون برگزاری آزمون استخدامی به کار گیرند.

  تبصره 2. سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است سه درصد از مجوزهای استخدامی سالانه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات دولتی ، شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی را کسر و در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار دهد تا نسبت به برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی برای معلولین واجد شرایط با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اقدام و معلولین واجد شرایط پذیرفته شده را حسب مورد به دستگاه مربوطه معرفی نماید.

  تبصره 3. سازمان بهزیستی کشور مجاز است در قالب اعتبارات مصوب خود ، صندوق فرصت های شغلی معلولان و مددجویان بهزیستی را ایجاد و اساسنامه آن را به تصویب هیات وزیران برساند.

  تبصره 4. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف است آموزش های لازم فنی و حرفه ای را متناسب با بازار کار برای معلولان به صورت رایگان و تلفیقی تامین نماید.

ماده 8. معلولان نیازمند واجد شرایط در سنین مختلف می توانند با معرفی سازمان بهزیستی کشور از آموزش رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارتخانه های آموزش و پرورش ، علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاه های دولتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی ، بهره مند گردند.
تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکاً توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارتخانه های مذکور و دانشگاه آزاد اسلامی ظرف مدت دو ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 9. وزرات مسکن و شهرسازی ، بانک مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظفند حداقل ده درصد از واحدهای مسکونی احداثی استیجاری و ارزان قیمت خود را به معلولان نیازمند فاقد مسکن اختصاص داده و با معرفی سازمان بهزیستی کشور در اختیار آنان قرار دهند.

تبصره 1. سیستم بانکی کشور مکلف است ، تسهیلات اعتباری یارانه دار مورد نیاز احداث و خرید مسکن معلولان را تأمین کند و به معلولان یا تعاونی های آنها و یا موسسات خیریه ای که برای معلولان مسکن احداث می نمایند پرداخت کند.

  تبصره 2. سازمان ملی زمین و مسکن موظف است زمین مورد نیاز احداث واحدهای مسکونی افراد معلول فاقد مسکن را به نرخ کارشناسی تهیه و در اختیار افراد مذکور یا تعاونی ها و موسسات خیریه ای که برای آنان مسکن احداث می نمایند قرار دهد.

  تبصره 3. معلولان از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی ، آماده سازی زمین و عوارض نوسازی معاف می گردند.

  تبصره 4. سازمان بهزیستی کشور موظف است در قالب اعتبارات مصوب خود در قوانین بودجه سالانه و کمکهای یارانه ای اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به احداث واحدهای مسکونی برای معلولان و مددجویان اقدام و مالکیت یا بهره برداری آنها را مطابق آیین نامه ای که سازمان بهزیستی کشور با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد به معلولان و مدد جویان واحد شرایط واگذار نماید.

ماده 10. میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری ، خدمات توانبخشی و آموزشی و حرفه آموزی معلولان همه ساله با درنظر گرفتن نرخ تمام شده خدمات و تورم سالانه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور وزارت بازرگانی تهیه و قبل از خرداد ماه هر سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 11. مرکز آمار ایران مکلف است در سرشماری های عمومی جمعیت کشور به نحوی برنامه ریزی نماید که جمعیت افراد معلول به تفکیک نوع معلولیت آنها مشخص گردد.

ماده 12. سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موظف است حداقل دو ساعت از برنامه های خود را در هر هفته در زمان مناسب به برنامه های سازمان بهزیستی کشور و آشنایی مردم با توانمندیهای معلولین اختصاص دهد.

ماده 13. سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب ، نسبت به قیمومیت افراد معلول اقدام نماید ، دادگاهها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند.

تبصره 1. سازمان بهزیستی کشور موظف است جهت دفاع از حقوق افراد معلول ، در محاکم قضایی وکیل تعیین نموده و به دادگاه مربوطه معرفی کند.

  تبصره 2. آیین نامه اجرایی این ماده ظرف مدت سه ماه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت دادگستری تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 14. مودیان مالیاتی می توانند از طریق سازمان بهزیستی کشور و با نظارت آن جهت احداث مراکز توابخشی ، درمانی و حرفه آموزی و مسکن مورد نیاز افراد معلول اقدام نمایند . گواهی هزینه مودیان مالیاتی در موارد فوق که به تایید سازمان بهزیستی کشور رسیده باشد به عنوان هزینه قابل قبول مالیایت آنان تلقی می گردد.

تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ قانونی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 15. روسای سازمانهای بهزیستی استانها مجازند در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و گروه های کاری آن به عنوان عضو شرکت نمایند.

تبصره . به منظور کمک به اشتغال معلولان و مددجویان رئیس سازمان بهزیستی کشور مجاز است در جلسات شورای عالی اشتغال شرکت نماید.

ماده 16. اعتبار مورد نیاز اجرای این قانون از محل منابع زیر تامین می گردد:

1. محل اعتباراتی که دستگاهها و نهادها حسب وظایف قانونی در قوانین بودجه سالانه منظور می نمایند.
2. از محل اعتبارات هزینه ای و تملک سرمایه ای سازمان بهزیستی کشور که تاکنون از محل اعتبارات مذکور خدمات لازم را به معلولان ارایه می داده است.

  3. از محل وجوه واصله از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در کشور.

  4. از محل صرفه جویی در هزینه های دستگاه ها و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی که میزان سالانه آن برای هر یک از دستگاه ها و شرکت ها و نهاد ها را هیأت وزیران مشخص می نماید.

  تبصره 1. آیین نامه اجرایی این ماده توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

  تبصره 2. آن تعداد یا بخشی از مواد این قانون که نیاز به اعتبار جدیدی داشته باشد مادامی که اعتبار لازم از محل منابع مذکور در این ماده .تامین نگردد ، اجرا نخواهد شد.

:: جایگاه معلولان در صداوسیما ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ | 

جایگاه معلولان در صداوسیما  

نویسنده : سیدجمال رحمانی*  

ماده 12 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، صداوسیما را موظف کرده حداقل هفته‌ای دو ساعت از برنامه‌های خود را به معرفی توانمندی‌های معلولان اختصاص دهد. ده سال از تصویب این قانون گذشته و اکنون سوال این است آیا صداوسیما به تکلیف قانونی خویش عمل کرده است؟ در زمان تصویب این قانون تعداد شبکه‌های تلویزیون و رادیو به مراتب محدودتر بوده و گستردگی فعلی را نداشته ، سوال این است که شبکه‌های آموزش، خانواده، خبر، استانی و... چه میزان از ساعات برنامه‌های خود را به معلولان اختصاص می‌دهند؟

شبکه خبر تلویزیون هر نیم ساعت اخبار دارد، کانال‌های یک، دو، سه و شبکه تهران نیز در ساعات مختلف گزارش خبری دارند، چه میزان از این خبرها مربوط به معلولان است؟ چه ایرادی دارد خبرنگاران و مجریان از قشر معلولان هم باشند؟ صداوسیما به عنوان دانشگاه و نقش تاثیرگذارش در فرهنگ عامه مردم، باید بیش از این در تولید برنامه‌های خود به معلولان توجه کند. داشتن برنامه‌های مناسبتی (مثلا روز جهانی معلولان، هفته بهزیستی ...) مشکلی از معلولان حل نمی‌کند و بیشتر به شکل نمادین برنامه‌ها اجرا می‌شود، که در اکثر برنامه‌ها معلولان را آدم‌های بیچاره و ضعیف نشان می‌دهد و در بقیه ایام سال فراموش می‌شوند. ده درصد از جمعیت کشور را معلولان تشکیل می‌دهند، آنها در متن جامعه هستند و با ما زندگی می‌کنند. معلولیت یک خصوصیت برای افراد دارای معلولیت است ولی تمام هویت فرد نیست.

جامعه نیاز دارد که خود را با افراد معلول منطبق کند، حق تمام شهروندان است که از شرایط مساوی اجتماعی برخوردار باشند، رسانه‌ها بالاخص رسانه ملی نقش پررنگی در زمینه ایجاد فرهنگ واقعی معلولیت و حقوق اجتماعی آنها دارد. به نظر می‌رسد رسانه ملی باید در سیاست‌ها و برنامه‌های خود نسبت به معلولان تامل و تجدید نظر کند تا با فرهنگ سازی صحیح، کرامت و عزت آنها حفظ شود. سوژه سازی معلولین در بعضی برنامه‌ها که جهت جذب بیننده یا بعضی اوقات برای جمع‌آوری اعانه و کمک است، درشان معلولان نیست. افراد دارای معلولیت انتظار دارند رسانه ملی به نوع معلولین احترام گذاشته و توانائی‌های آنها به شکل واقعی نشان داده شود. فیلم سازان و برنامه سازان در آثار خود، برابری افراد معلول را با سایر افراد جامعه در نظر بگیرند و از ارائه تصویری غیرواقعی پرهیز، و حتی با دادن نقش و مشارکت آنان در برنامه‌های تولیدی رسالت خویش را در این موضوع ادا نمایند. در اغلب فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی هیچ‌گاه یک فرد معلول را در موقعیت یک فرد عادی ندیده‌ایم، تلویزیون تصویری دوگانه از معلول نشان می‌دهد.

از یک سو فردی قابل ترحم و رقت انگیز قرار دارد که باید به حال و وضع‌اش تاسف خورد و در سویی دیگر معلول را فردی قهرمان نشان می‌دهند، این افراد به شکل شگفت‌آور و باورنکردنی در فیلم نقش بازی می‌کنند. رایج‌ترین شکل استفاده از معلولین در رسانه ملی تقویت حس ترحم و تحریک حس بخشندگی برای امور خیر است که بیشتر برای تبلیغات مراکز خیریه است. خندیدن به معلولین چیز تازه‌ای نیست، امروزه ویژگی بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های کمدی، استهزای افراد معلول است که بر اعتماد به نفس آنها تاثیر منفی دارد و از حضور اجتماعی و مسوولیت‌پذیری آنها می‌کاهد، متاسفانه در خصوص کودکان دارای معلولیت این امر شدیدتر است. سوال این است رسانه ملی در خصوص معلولان چه برنامه‌ای دارد؟ اخبار، سریال‌ها، نمایش‌های کارتونی، کلاً تولیدات صداوسیما برای افراد معلول دارای باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟ مهمتر اینکه، نگاه مسوولان این رسانه بزرگ، نگاهی سنتی است که توانمندی‌های معلولان را نادیده گرفته و بیشتر نقص و ناتوانی آنها به چشم می‌آید. قسمت‌های ب، پ و ت ماده 8 کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت که جمهوری اسلامی ایران نیز به این پروتکل الحاقی پیوسته، کشورهای عضو را به فرهنگ‌سازی و تشویق و ترغیب آحاد مردم از طریق رسانه‌ها جهت استیفای حقوق معلولان دعوت کرده از این رو چه سازمانی نسبت به صداوسیما که دارای مخاطبان زیادی در بین مردم است، می‌تواند تاثیر بیشتری نسبت به شناخت صحیح از معلولیت در اذهان جامعه داشته باشد؟

آیا معلولان از برنامه‌های صداوسیما در خصوص مسائل و مشکلاتشان راضی هستند؟ بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد قریب به اتفاق آنها از برنامه‌ها و تولیدات صداوسیما که در آن سیاه وسفید نشان دادن مساله معلولیت، ناتوان دانستن معلولین، قضاوت نادرست در خصوص علت بروز معلولیت، استفاده از کلمات کور و چلاق (غ) ...، پخش برنامه‌های در زمان‌های کوتاه و کم بیننده، برنامه‌های کلیشه‌ای و کسالت آور، فضای خاکستری وتیره از معلولان، عدم پخش مشکلات شهری معلولین، بی‌تحرکی و ساکن بودن معلولان تم موضوع است، گله‌مند و ناراحت هستند. به نظر می‌رسد تا خود معلولین در رسانه صداوسیما حضوری پررنگ نداشته باشند، یا تا هنگامی که در نقش تهیه کننده، فیلمبردار، کارگردان و خبرنگار در تولید و محتوای رسانه نقشی نداشته باشند چگونه می‌توان در انتظار بازنمایی صحیح و درست توانمندی معلولین در جامعه بود؟ در این صورت مخاطب عام رسانه متقاعد می‌شود که تصویر و تعبیرش از دنیای معلولان چندان درست نبوده و زمانی که معلولان در آثار تولیدی مشارکت داشته باشند درک جهان معلولان قابل فهم تر خواهد بود. پیشنهاد می‌شود سازمان‌های غیردولتی حوزه معلولان با برگزاری جلسات بحث و بررسی، مسائل و موضوعات مربوط به معلولیت را با مسوولان رسانه پیگیری نموده تا فضای مناسبی جهت حضور و تعامل معلولان در محتوای برنامه‌های تولیدی فراهم شود.

این سازمان‌ها نباید مسوولیت خود را در خصوص موسسات و سازمان‌هایی که کلیشه‌ای منفی از معلولان نشان می‌دهند فراموش کرده، حتی از طریق پیگیری‌های حقوقی نسبت به این امر مهم واکنش نشان دهند. دست اندرکاران رسانه ملی نباید هنگام سخن گفتن از معلولان احساساتی شوند و باید بپذیرند نقص در معلولان واقعیت است، اما پایان کار معلولان نیست. در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها افراد غیرمعلول نقش افراد دارای معلولیت را بازی می‌کنند ولی به نظر می‌رسد اگر از افراد معلول برای ایفای نقش‌ها استفاده شود تاثیر بیشتری خواهد داشت، در همین زمینه می‌توان به بازی محمد رمضانی در فیلم رنگ خدا اشاره کرد. نتیجه آنکه صداوسیما به عنوان رسانه فراگیر و تاثیرگذار به طور معمول چهره و الگوی منطبق بر واقعیات انسانی معلولین را ارائه نکرده و برخلاف تصور، دنیای واقعی معلولین فیلم‌هایی که پخش می‌شود با واقعیات معلولین فاصله دارد.

*پژوهشگر امور معلولان
 
http://mardomsalari.com/template1/News.aspx?NID=212156

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1695 بار   |   دفعات چاپ: 664 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران http://www.socialworkeriran.com
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4050