[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره پایگاه::
اخبار و رویدادها::
مقالات::
پیوندها::
قوانین::
::
روزشمار
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: سردار رحیمی:مشاوره و مددکاری کلانتری ها باید فعال، پویا و تاثیرگذار باشند
:: کودکان مناطق محروم از ادامه تحصیل مجازی بازنمانند
:: مدیریت سوگ به اندازه مدیریت کرونا حائز اهمیت است
:: کرونا در چه صورت برای سالمندان خطرناک نیست
:: تلفن گویا ۱۵۶۹ جهت اطلاع رسانی کرونا راه‌اندازی شد
:: ابلاغ اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای تجهیز هنرستان‌ها
:: وضعیت بیمار کرونایی به خانواده او اطلاع‌رسانی می‌شود
:: دستور وزیر بهداشت برای نگرفتن پول از بیماران کرونایی در مراکز درمانی
:: راهنمای « محافظت و نحوه مقابله با ویروس کرونا در افراد دارای ناتوانی و معلولیت »، پاسخگوی نیازهای معلولان و مراقبان آنان در قرنطینه خانگی اس
:: برنامه‌ ریزی مدیریتی بیمارستان روانپزشکی رازی برای عبور از کرونا
:: درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب
:: از مفهوم مسئولیت اجتماعی برای در خانه ماندن تا لزوم برداشتن انگشت اتهام از روی بیماران کرونا
:: معرفی کتاب؛ از رویا تا واقعیت
:: پیام رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت روزهای جهانی سندرم داون و آگاه‌سازی
:: راه‌اندازی کلینیک ویژه کرونا در صادقیه
:: چگونگی انجام تکالیف نوروزی دانش‌آموزان استثنایی اعلام شد
:: اطلاعیه: سند راهنمای ملاحظات روانی اجتماعی ویروس کرونا- سازمان جهانی سلامت
:: «نوروز بهانه ایی برای ترویج مهربانی اجتماعی»
:: افتتاح سامانه کار داوطلبانه شهرداری تهران/ حناچی؛ نخستین عضو «کار داوطلبانه»
:: عرضه داروی بیماران مبتلا به کرونا در ۱۰ داروخانه تهران + اسامی
:: نقش موثر مددکاران اجتماعی در کنترل بحران کرونا
:: ابتکار جالب فدراسیون مددکاران اجتماعی در تغییر پوستر روز جهانی متناسب با اپیدمی کرونا
:: اطلاعیه: بیانیه فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی درباره برنامه های مقابله با ویروس کرونا
:: مراقبتهای بهداشتی، تغذیه‌ای و روانی در مورد ویروس کرونا
مفاد قانون جامع معلولین

ماده1. دولت موظف است زمینه های لازم را برای تأمین حقوق معلولان، فراهم وحمایت های لازم را از آنها به عمل آورد.

 تبصره. معلول در این قانون به افرادی اطلاق میگردد که به تشخیص کمیسیون پزشکی سازمان بهزیستی براثر ضایعه جسمی، ذهنی،روانی یا توأم ، اختلال مستمر در سلامت و کارایی عمومی وی ایجاد گردد. به طوری که موجب کاهش استقلال فرد در زمینه های اجتماعی و اقتصادی شود.

ماده 2. کلیه وزارتخانه ها، سازمانها وموسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمانها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم گردد.

تبصره1. وزارتخانه ها ، سازمانها و موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی معلولان ، ساختمانها و اماکن عمومی ، ورزشی ، تفریحی ، معابر و وسایل خدماتی موجود را در چهارچوب بودجه های مصوب سالانه خود مناسب سازی نمایند.
تبصره 2. شهرداریها موظفند از صدور پروانه احداث و پایان کار برای آن تعداد از ساختمانها و امکان عمومی و معابری که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را رعایت نکرده باشند خودداری نمایند.
تبصره 3 . سازمان بهزیستی کشور مجاز است بر امر مناسب سازی ساختمانها و اماکن دولتی و عمومی دستگاه های مذکور در ماده فوق نظارت و گزارشات اقدامات آنها را درخواست نماید.
تبصره 4 . آیین نامه اجرایی ماده فوق ظرف سه ماه مشترکا توسط وزارت مسکن و شهرسازی ، سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 3. سازمان بهزیستی کشور موظف است در چارچوب اعتبارات مصوب در قوانین بودجه سالانه اقدامات ذیل را به عمل آورد:

    الف . تامین خدمات توانبخشی ، حمایتی ، آموزشی و حرفه آموزی موردنیاز معلولان با مشارکت خانواده های معلولان و همکاری بخش غیردولتی (خصوصی ، تعاونی ، خیریه) و پرداخت یارانه (کمک هزینه ) به مراکز غیردولتی و خانواده ها .

  ب. گسترش مراکز خاص نگهداری ، آموزشی و توانبخشی معلولان واجد شرایط (معلولان نیازمند ، معلولان بی سرپرست ، معلولان مجهول الهویه ، معلولان با ناهنجاریهای رفتاری) با همکاری بخش غیر دولتی و پرداخت تسهیلات اعتباری و یارانه (کمک هزینه) به آنها.

  ج. تامین و تحویل وسایل کمک توانبخشی موردنیاز افراد معلول .

  د. گسترش کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان و ارایه خدمات توانبخشی حرفه ای به معلولان جهت توانمندسازی آنان.

  تبصره . کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان موضوع ماده فوق از شمول قانون کار مصوب 29/8/1369مستثنی خواهد بود.

ماده 4- معلولان می توانند در استفاده از امکانات ورزشی ، تفریحی ، فرهنگی و وسایل حمل و نقل دولتی (مترو ، هواپیما ، قطار) از تسهیلات نیمه بها بهره مند گردند.

تبصره . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تربیت بدنی و شهرداریها موظفتند کتابخانه ، اماکن ورزشی ، پارک و امکان تفریحی خود را به نحوی احداث و تجهیز نمایند که امکان بهره مندی معلولان فراهم گردد.
ماده 5. افراد تحت سرپرستی معلولان با معرفی سازمان بهزیستی کشور تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و معلولان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و بیمه مکمل درمانی قرار می گیرند.

ماده 6. یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول بوده (هر دو یا یکی از آنها معلول باشد) و یا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشد از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردد.

تبصره . همسرانی که زن ناتوان و معلول خود را سرپرستی می نمایند مادامی که سرپرستی همسر ناتوان و معلول را برعهده داشته باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردند.

ماده 7. دولت موظف است جهت ایجاد فرصت های شغلی برای افراد معلول تسهیلات ذیل را فراهم نماید:
الف. اختصاص حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (رسمی ، پیمانی ، کارگری) دستگاه های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه ها ، شرکتها و موسسات ، شرکتها ، نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند به افراد معلول واجد شرایط .

  ب. تامین حق بیمه سهم کارفرما توسط سازمان بهزیستی کشور و پرداخت آن به کارفرمایانی که افراد معلول را به کار می گیرند .

  ج. پرداخت تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی ، خدماتی ، عمرانی و صنفی و کارگاه های تولیدی حمایتی در مقابل اشتغال افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد .
د. پرداخت تسهیلات اعتباری خوداشتغالی (وجوه اداره شده) به افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد.

  ه . پرداخت تسهیلات اعتباری (وجوه اداره شده) جهت احداث واحدهای تولیدی و خدماتی اشتغالزا به شرکتها و موسساتی که بیش از شصت درصد سهام و سرمایه آنها متعلق به افراد معلول است.
و. اختصاص حداقل شصت درصد از پستهای سازمانی تلفنچی (اپراتور تلفن) دستگاه ها ، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی به افراد نابینا و کم بینا و معلولان جسمی ، حرکتی .

  ز. اختصاص حداقل شصت درصد از پست های سازمانی متصدی دفتری و ماشین نویسی دستگاه ها ، شرکتها و نهادهای عمومی به معلولین جسمی ، حرکتی.

تبصره 1. کلیه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی مجازند تا سقف مجوزهای استخدامی سالانه خود ، افراد نابینا و ناشنوا و معلولین ضایعات نخاعی واجد شرایط را رأسا به صورت موردی و بدون برگزاری آزمون استخدامی به کار گیرند.

  تبصره 2. سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است سه درصد از مجوزهای استخدامی سالانه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات دولتی ، شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی را کسر و در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار دهد تا نسبت به برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی برای معلولین واجد شرایط با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اقدام و معلولین واجد شرایط پذیرفته شده را حسب مورد به دستگاه مربوطه معرفی نماید.

  تبصره 3. سازمان بهزیستی کشور مجاز است در قالب اعتبارات مصوب خود ، صندوق فرصت های شغلی معلولان و مددجویان بهزیستی را ایجاد و اساسنامه آن را به تصویب هیات وزیران برساند.

  تبصره 4. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف است آموزش های لازم فنی و حرفه ای را متناسب با بازار کار برای معلولان به صورت رایگان و تلفیقی تامین نماید.

ماده 8. معلولان نیازمند واجد شرایط در سنین مختلف می توانند با معرفی سازمان بهزیستی کشور از آموزش رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارتخانه های آموزش و پرورش ، علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاه های دولتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی ، بهره مند گردند.
تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکاً توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارتخانه های مذکور و دانشگاه آزاد اسلامی ظرف مدت دو ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 9. وزرات مسکن و شهرسازی ، بانک مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظفند حداقل ده درصد از واحدهای مسکونی احداثی استیجاری و ارزان قیمت خود را به معلولان نیازمند فاقد مسکن اختصاص داده و با معرفی سازمان بهزیستی کشور در اختیار آنان قرار دهند.

تبصره 1. سیستم بانکی کشور مکلف است ، تسهیلات اعتباری یارانه دار مورد نیاز احداث و خرید مسکن معلولان را تأمین کند و به معلولان یا تعاونی های آنها و یا موسسات خیریه ای که برای معلولان مسکن احداث می نمایند پرداخت کند.

  تبصره 2. سازمان ملی زمین و مسکن موظف است زمین مورد نیاز احداث واحدهای مسکونی افراد معلول فاقد مسکن را به نرخ کارشناسی تهیه و در اختیار افراد مذکور یا تعاونی ها و موسسات خیریه ای که برای آنان مسکن احداث می نمایند قرار دهد.

  تبصره 3. معلولان از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی ، آماده سازی زمین و عوارض نوسازی معاف می گردند.

  تبصره 4. سازمان بهزیستی کشور موظف است در قالب اعتبارات مصوب خود در قوانین بودجه سالانه و کمکهای یارانه ای اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به احداث واحدهای مسکونی برای معلولان و مددجویان اقدام و مالکیت یا بهره برداری آنها را مطابق آیین نامه ای که سازمان بهزیستی کشور با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد به معلولان و مدد جویان واحد شرایط واگذار نماید.

ماده 10. میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری ، خدمات توانبخشی و آموزشی و حرفه آموزی معلولان همه ساله با درنظر گرفتن نرخ تمام شده خدمات و تورم سالانه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور وزارت بازرگانی تهیه و قبل از خرداد ماه هر سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 11. مرکز آمار ایران مکلف است در سرشماری های عمومی جمعیت کشور به نحوی برنامه ریزی نماید که جمعیت افراد معلول به تفکیک نوع معلولیت آنها مشخص گردد.

ماده 12. سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موظف است حداقل دو ساعت از برنامه های خود را در هر هفته در زمان مناسب به برنامه های سازمان بهزیستی کشور و آشنایی مردم با توانمندیهای معلولین اختصاص دهد.

ماده 13. سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب ، نسبت به قیمومیت افراد معلول اقدام نماید ، دادگاهها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند.

تبصره 1. سازمان بهزیستی کشور موظف است جهت دفاع از حقوق افراد معلول ، در محاکم قضایی وکیل تعیین نموده و به دادگاه مربوطه معرفی کند.

  تبصره 2. آیین نامه اجرایی این ماده ظرف مدت سه ماه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت دادگستری تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 14. مودیان مالیاتی می توانند از طریق سازمان بهزیستی کشور و با نظارت آن جهت احداث مراکز توابخشی ، درمانی و حرفه آموزی و مسکن مورد نیاز افراد معلول اقدام نمایند . گواهی هزینه مودیان مالیاتی در موارد فوق که به تایید سازمان بهزیستی کشور رسیده باشد به عنوان هزینه قابل قبول مالیایت آنان تلقی می گردد.

تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ قانونی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 15. روسای سازمانهای بهزیستی استانها مجازند در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و گروه های کاری آن به عنوان عضو شرکت نمایند.

تبصره . به منظور کمک به اشتغال معلولان و مددجویان رئیس سازمان بهزیستی کشور مجاز است در جلسات شورای عالی اشتغال شرکت نماید.

ماده 16. اعتبار مورد نیاز اجرای این قانون از محل منابع زیر تامین می گردد:

1. محل اعتباراتی که دستگاهها و نهادها حسب وظایف قانونی در قوانین بودجه سالانه منظور می نمایند.
2. از محل اعتبارات هزینه ای و تملک سرمایه ای سازمان بهزیستی کشور که تاکنون از محل اعتبارات مذکور خدمات لازم را به معلولان ارایه می داده است.

  3. از محل وجوه واصله از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در کشور.

  4. از محل صرفه جویی در هزینه های دستگاه ها و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی که میزان سالانه آن برای هر یک از دستگاه ها و شرکت ها و نهاد ها را هیأت وزیران مشخص می نماید.

  تبصره 1. آیین نامه اجرایی این ماده توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

  تبصره 2. آن تعداد یا بخشی از مواد این قانون که نیاز به اعتبار جدیدی داشته باشد مادامی که اعتبار لازم از محل منابع مذکور در این ماده .تامین نگردد ، اجرا نخواهد شد.

:: بیانیه حسن ختام سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1394/7/19 | 

 بیانیه حسن ختام سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران

جواد طلسچی یکتا

مواد مخدر؛ اعتیاد؛ درمان اعتیاد؛ بهبودی؛ لغزش؛ حمایت؛ معتادان بهبودیافته؛ حمایت اجتماعی و …

*** سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران با موضوعیت ضرورت حمایت اجتماعی از معتادان بهبودیافته، با حضور و مشارکت درخور توجهی از مددکاران اجتماعی فعال در حوزه های مختلف اجتماعی اجرا شد.
*** اجرای این کارزار رسانه ای از طریق نشر همزمان یادداشتها و مقالات مربوطه، به دو زبان فارسی و انگلیسی و در ۱۲ وبسایت فعال در حوزه مددکاری اجتماعی ( شامل ۸ سایت مستقل فارسی و ۴ سایت انگلیسی از شاخه های تعدادی از سایتهای فارسی همراه ) محقق گردید.
*** در اجرای این کارزار رسانه ای، از پتانسیلهای موجود در فضای مجازی در حوزه شبکه های اجتماعی به شکل مطلوبی استفاده شد. بطوریکه مقالات و یادداشتهای مربوطه، همزمان با انتشار در سایتهای فارسی و انگلیسی همراه، بصورت گسترده ای در شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی و خصوصاً در گروه های انگلیسی زبان مددکاری اجتماعی معتبر انتشار یافتند.
*** اجرای قدرتمند و با ثبات سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران، جلوه ای دیگر از راستین وحدت مددکاران اجتماعی ایران بود. همان راستین وحدتی که حدوداً سه سال است در حوزه مددکاری اجتماعی ایران بصورت محسوسی بوجود آمده است و در مقاطع زمانی ای همچون اجرای چنین کارزار های رسانه ای به وضوح قابل رویت، تحلیل و ارزیابی می باشد.

و آنچه باعث اجرای سومین کارزار رسانه ای تحت این عنوان ( ضرورت حمایت اجتماعی از معتادان بهبودیافته ) شد چه بود؟

۱- ما بر این باوریم که ارتباط تنگاتنگی مابین اعتیاد؛ بهبودیافتگی و مبارزه واقعی با موادمخدر وجود دارد.
۲- ما بر این باوریم که ” کمک به حفظ و استمرار پاکی معتادان بهبودیافته، بخش اصلی و جدایی ناپذیر پروسه بسیار وسیع مبارزه با موادمخدر و مسلماً اعتیاد تلقی می گردد.
۳- ما بر این باوریم که بازگشت پذیری آسان بهبودیافتگان به سمت و سوی اعتیاد و در واقع زندگی سخت و بیمارگونه گذشته ( تحت هر عنوان حتی عناوین حل شده ای همچون لغزش در مسیر بهبودی )، تمامی تلاشهای صورت یافته در مسیرهای مختلف آموزشی، پژوهشی و خصوصاً پیشگیری ( در سطوح و اشکال مختلف ) را خنثی و زیر سوال خواهد برد.
۴- ما بر این باوریم که معتادان بهبودیافته بخشی جدایی ناپذیر از جامعه ما هستند که باید جهت قادرسازی این یخش از جامعه، تفکرات- برنامه ریزیها و سیاست گذاریهای بسیار عملیاتی و تأثیرگذاری داشته باشیم.
۵- ما بر این باوریم؛ همانطور که نجات یک معتاد، نجات یک جامعه است، بازگشت یک بهبودیافته نیز نابودی یک جامعه تلقی می گردد و بس. و یقیین بدانید زمانی که به این باور رسیدیم و این ارتباط را قلباً ( نه زباناً ) درک نمودیم، خواهیم توانست با معضل اعتیاد مبارزه ای همه جانبه و واقعی داشته باشیم.
۶- ما بر این باوریم که توجهات و تدابیر اتخاذ شده مسوولین و سازمانهای دولتی و غیردولتی در جهت توانمندسازی شغلی و اقتصادی معتادان بهبودیافته خوب، قابل تقدیر و تحسین است اما به هیچ عنوان کافی نبوده و نیست.
۷- ما بر این باوریم که حفظ گمنامی بهبودیافتگان از بیماری اعتیاد شرط اصلی کمک به آنان است و در غیر اینصورت با توجه به موانع قطور فکری و فرهنگی جامعه ما، امکان پذیرش واقعی در شرایط فعلی وجود ندارد و الزاماً باید در این خصوص برنامه ریزی هایی بسیار قوی در مسیر حل و رفع انگ اجتماعی و متعاقباً پذیرش همه جانبه اجتماعی را برای آنان داشته باشیم.

۸- ما بر این باوریم که انگ اجتماعی یکی از اصلی ترین عوامل بازگشت پذیری و عود بیماری بهبودیافتگان است. و پاسخی برای این سوال مهم بیابیم که “ما در جهت حل این مبحث بزرگ و زیر پوست ذهنی جامعه مان چه کرده ایم؟ ”
۹- ما باید به این نتیجه رسیده باشیم و یا برسیم که به نسبت و موازات گرفتار شدن افراد جامعه در اقشار مختلف سنی، جنسی، تحصیلی و طبفاتی و … به بیماری اعتیاد، به همان نسبت نیز آمار قابل توجهی از افراد خسته و رها شده از چنگال اعتیاد داریم که به طرق مختلف بدنبال درمان قطعی و رهایی واقعی هستند تحت عنوان معتادان بهبودیافته. همانطور که برای گروه اول ستادی تحت عنوان مبارزه با مواد مخدر داریم، برای گروه دوم نیز می بایست بنیادی دولتی و یا نیمه دولتی مستقل در جهت ساماندهی و توانمندسازی آنان داشته باشیم. و این مکمل واقعی پروسه مبارزه با مواد مخدر خواهد بود.
۱۰- ما از عدم حضور جدی و محسوس و قانونمند جامعه متخصصین مددکاری اجتماعی در مسیر درمان اعتیاد نگران و ناراحتیم.
۱۱- ما معتقدیم که درمان اجتماعی معتادین به موادمخدر، بخش بسیار مهم و اجتناب ناپذیر روند درمان واقعی این بیماری محسوب می گردد و در حال حاضر چیزی تحت این عنوان در مسیر درمانی بیماران اعتیاد لحاظ نگردیده است.
۱۲- جامعه مددکاران اجتماعی ایران در پروسه های مختلف درمان اجتماعی معتادین به مواد مخدر و خصوصاً بهبودیافتگان حرفهای بسیاری برای گفتن دارند و لازم است با مدنظر قرار دادن ضرورت محقق شدن درمان اجتماعی بیماران اعتیاد، از پتانسیلهای انکار ناپذیر این جامعه تخصصی بهره برداری و استفاده بهینه بشود.

و همراهان ما در این کارزار رسانه ای …

بدینوسیله از حمایت و همراهی یکایک مدیران محترم وبسایتهای دوازدهگانه، مسوولین، اساتید، همکاران و دانشجویان محترم به جهت مشارکت همه جانبه در مسیر اجرای این کارزار رسانه ای که به مدت ۳۰ روز کاری به طول انجامید قدردان و سپاسگزاریم.
جناب آقای دکتر محمدرضا ایروانی : مدیریت محترم وبسایت مددکاری اجتماعی ۲۰۱۲
 جناب آقای احمدعلی جبارزاده : مدیریت محترم وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی آیدا
 جناب آقای مهدی فلاحی : مدیریت محترم وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی پونا
 جناب آقای امین موحدی : مدیریت محترم وبسایت تخصصی مددکاران اجتماعی ایران
 سرکار خانم مینا آروانه: مدیریت محترم اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران
 سرکار خانم مهری فتایی: مدیریت محترم وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی شمس کریمان
 سرکار خانم کبری راد آج پیشه : مدیریت محترم وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی سفیر سلامت
 سرکار خانم طیبه جعفری : وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی نوید زندگی
 جناب آقای سید احمد رحیمی : ریاست محترم کانون سراسری مراکز مددکاری اجتماعی کشور
 جناب آقای دکتر همایون قسمتی
 سرکار خانم دکتر فاطمه جعفری
 سرکار خانم فرزانه فخارزاده
 سرکار خانم مریم سیاه پوش
 جناب آقای سجاد مجیدی پرست
 جناب آقای محمدرضا مقدسی
 سرکار خانم فرشته محمدی سقایی
 جناب آقای حامد علمایی
 جناب آقای مرتضی دانایی فر
 سرکار خانم مریم پرمحمدی آذر
 جناب آقای آرش توکلی
 سرکار خانم گلفام سیف
 سرکار خانم صابره صادقی
 سرکار خانم پونه امام شوشتری
 سرکار خانم مینا نورالهی
 سرکار خانم کتایون حاجی پور
 سرکار خانم سبا رضازاده
 سرکار خانم تارا خیاط زاده

تیم ترجمه / واحد بین الملل وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایران :
سرکار خانم مهدیه سبحانی – سرکار خانم پونه امام شوشتری – جواد طلسچی یکتا

تشکر ویژه:

در پایان از همراهی صمیمانه، زحمات و تلاشهای بیدریغ سرکار خانم مهدیه سبحانی ( عضو تیم بین الملل وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایران ) ، به جهت تلاش بی وقفه در ترجمه مطلوب مقالات و یادداشتهای سومین کارزار رسانه ای به زبان انگلیسی تقدیر و تشکر بعمل می آید.

جواد طلسچی یکتا
دبیر کمیته اجرایی سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران

http://iraniansocialworkers.ir/site/?p=5426

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 2467 بار   |   دفعات چاپ: 640 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران http://www.socialworkeriran.com
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 45 queries by YEKTAWEB 4241