[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره پایگاه::
اخبار و رویدادها::
مقالات::
پیوندها::
قوانین::
::
روزشمار
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: مناسب سازی فضای کسب و کار بر عهده بخش خصوصی است
:: اولین مرکز کسب و کار در حوزه حقوقی قضایی کشور راه اندازی می شود
:: توان‌تِک با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین ، زندگی را برای معلولان راحت‌تر می‌کند
:: وقتی خانه‌های مسکونی مجوز مدارس غیردولتی دریافت می‌کنند
:: اطلاعیه انجمن مددکاران اجتماعی ایران در خصوص امور بیمه
:: کابوسی به نام خودکشی
:: توان‌تِک چرا؟
:: آرش برهمند مدیر اجرایی نمایشگاه الکام استارز: جامعه فناوری ارتباطات با نیازهای افراد دارای معلولیت آشنا شده‌اند
:: نمایشگاه توان‌تِک برگزار می‌شود‌
:: کراک، شکننده سد دفاعی بدن در مقابل امراض
:: مقصر شکست طرح‌های جمع‌آوری کودکان کار و خیابان کیست؟
:: درخشش نام سه ورزشکار ایرانی در میان ده پاراوزنه بردار رکورد دار دنیا
:: تجهیز و آموزش تشکل‌های مردم نهاد برای مقابله با بحران
:: راه اندازی اولین کارگزاری صندوق روستاییان از سوی بانوی معلول
:: لزوم تدوین نظام‌نامه مددکاری اجتماعی
:: جمعیت سالمندی تهران 2 برابر میانگین کشوری
:: بازدید مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش
:: به‌زیستن اجتماعی»، حق مردم
:: وقوع زمین لرزه ۵٫۷ ریشتری در مسجد سلیمان/ یک فوتی بر اثر سکته و ۱۲ مصدوم
:: آغاز عملیات درمانی حج ۹۸ در مدینه از فردا
:: کمیته تحقیقات " رشد و تکامل یکپارچه در دوران کودکی " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل شد
:: ۲۶ سال آینده جنعیت ایران سالمند می‌شود»
:: خدماتی برای مسافران ویژه شهر/ تسهیل استفاده از قطار شهری برای نابینایان
:: خشونت مسلحانه، خرید و فروش اسلحه
مفاد قانون جامع معلولین

ماده1. دولت موظف است زمینه های لازم را برای تأمین حقوق معلولان، فراهم وحمایت های لازم را از آنها به عمل آورد.

 تبصره. معلول در این قانون به افرادی اطلاق میگردد که به تشخیص کمیسیون پزشکی سازمان بهزیستی براثر ضایعه جسمی، ذهنی،روانی یا توأم ، اختلال مستمر در سلامت و کارایی عمومی وی ایجاد گردد. به طوری که موجب کاهش استقلال فرد در زمینه های اجتماعی و اقتصادی شود.

ماده 2. کلیه وزارتخانه ها، سازمانها وموسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمانها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم گردد.

تبصره1. وزارتخانه ها ، سازمانها و موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی معلولان ، ساختمانها و اماکن عمومی ، ورزشی ، تفریحی ، معابر و وسایل خدماتی موجود را در چهارچوب بودجه های مصوب سالانه خود مناسب سازی نمایند.
تبصره 2. شهرداریها موظفند از صدور پروانه احداث و پایان کار برای آن تعداد از ساختمانها و امکان عمومی و معابری که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را رعایت نکرده باشند خودداری نمایند.
تبصره 3 . سازمان بهزیستی کشور مجاز است بر امر مناسب سازی ساختمانها و اماکن دولتی و عمومی دستگاه های مذکور در ماده فوق نظارت و گزارشات اقدامات آنها را درخواست نماید.
تبصره 4 . آیین نامه اجرایی ماده فوق ظرف سه ماه مشترکا توسط وزارت مسکن و شهرسازی ، سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 3. سازمان بهزیستی کشور موظف است در چارچوب اعتبارات مصوب در قوانین بودجه سالانه اقدامات ذیل را به عمل آورد:

    الف . تامین خدمات توانبخشی ، حمایتی ، آموزشی و حرفه آموزی موردنیاز معلولان با مشارکت خانواده های معلولان و همکاری بخش غیردولتی (خصوصی ، تعاونی ، خیریه) و پرداخت یارانه (کمک هزینه ) به مراکز غیردولتی و خانواده ها .

  ب. گسترش مراکز خاص نگهداری ، آموزشی و توانبخشی معلولان واجد شرایط (معلولان نیازمند ، معلولان بی سرپرست ، معلولان مجهول الهویه ، معلولان با ناهنجاریهای رفتاری) با همکاری بخش غیر دولتی و پرداخت تسهیلات اعتباری و یارانه (کمک هزینه) به آنها.

  ج. تامین و تحویل وسایل کمک توانبخشی موردنیاز افراد معلول .

  د. گسترش کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان و ارایه خدمات توانبخشی حرفه ای به معلولان جهت توانمندسازی آنان.

  تبصره . کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان موضوع ماده فوق از شمول قانون کار مصوب 29/8/1369مستثنی خواهد بود.

ماده 4- معلولان می توانند در استفاده از امکانات ورزشی ، تفریحی ، فرهنگی و وسایل حمل و نقل دولتی (مترو ، هواپیما ، قطار) از تسهیلات نیمه بها بهره مند گردند.

تبصره . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تربیت بدنی و شهرداریها موظفتند کتابخانه ، اماکن ورزشی ، پارک و امکان تفریحی خود را به نحوی احداث و تجهیز نمایند که امکان بهره مندی معلولان فراهم گردد.
ماده 5. افراد تحت سرپرستی معلولان با معرفی سازمان بهزیستی کشور تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و معلولان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و بیمه مکمل درمانی قرار می گیرند.

ماده 6. یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول بوده (هر دو یا یکی از آنها معلول باشد) و یا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشد از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردد.

تبصره . همسرانی که زن ناتوان و معلول خود را سرپرستی می نمایند مادامی که سرپرستی همسر ناتوان و معلول را برعهده داشته باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردند.

ماده 7. دولت موظف است جهت ایجاد فرصت های شغلی برای افراد معلول تسهیلات ذیل را فراهم نماید:
الف. اختصاص حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (رسمی ، پیمانی ، کارگری) دستگاه های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه ها ، شرکتها و موسسات ، شرکتها ، نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند به افراد معلول واجد شرایط .

  ب. تامین حق بیمه سهم کارفرما توسط سازمان بهزیستی کشور و پرداخت آن به کارفرمایانی که افراد معلول را به کار می گیرند .

  ج. پرداخت تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی ، خدماتی ، عمرانی و صنفی و کارگاه های تولیدی حمایتی در مقابل اشتغال افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد .
د. پرداخت تسهیلات اعتباری خوداشتغالی (وجوه اداره شده) به افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد.

  ه . پرداخت تسهیلات اعتباری (وجوه اداره شده) جهت احداث واحدهای تولیدی و خدماتی اشتغالزا به شرکتها و موسساتی که بیش از شصت درصد سهام و سرمایه آنها متعلق به افراد معلول است.
و. اختصاص حداقل شصت درصد از پستهای سازمانی تلفنچی (اپراتور تلفن) دستگاه ها ، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی به افراد نابینا و کم بینا و معلولان جسمی ، حرکتی .

  ز. اختصاص حداقل شصت درصد از پست های سازمانی متصدی دفتری و ماشین نویسی دستگاه ها ، شرکتها و نهادهای عمومی به معلولین جسمی ، حرکتی.

تبصره 1. کلیه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی مجازند تا سقف مجوزهای استخدامی سالانه خود ، افراد نابینا و ناشنوا و معلولین ضایعات نخاعی واجد شرایط را رأسا به صورت موردی و بدون برگزاری آزمون استخدامی به کار گیرند.

  تبصره 2. سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است سه درصد از مجوزهای استخدامی سالانه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات دولتی ، شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی را کسر و در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار دهد تا نسبت به برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی برای معلولین واجد شرایط با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اقدام و معلولین واجد شرایط پذیرفته شده را حسب مورد به دستگاه مربوطه معرفی نماید.

  تبصره 3. سازمان بهزیستی کشور مجاز است در قالب اعتبارات مصوب خود ، صندوق فرصت های شغلی معلولان و مددجویان بهزیستی را ایجاد و اساسنامه آن را به تصویب هیات وزیران برساند.

  تبصره 4. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف است آموزش های لازم فنی و حرفه ای را متناسب با بازار کار برای معلولان به صورت رایگان و تلفیقی تامین نماید.

ماده 8. معلولان نیازمند واجد شرایط در سنین مختلف می توانند با معرفی سازمان بهزیستی کشور از آموزش رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارتخانه های آموزش و پرورش ، علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاه های دولتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی ، بهره مند گردند.
تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکاً توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارتخانه های مذکور و دانشگاه آزاد اسلامی ظرف مدت دو ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 9. وزرات مسکن و شهرسازی ، بانک مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظفند حداقل ده درصد از واحدهای مسکونی احداثی استیجاری و ارزان قیمت خود را به معلولان نیازمند فاقد مسکن اختصاص داده و با معرفی سازمان بهزیستی کشور در اختیار آنان قرار دهند.

تبصره 1. سیستم بانکی کشور مکلف است ، تسهیلات اعتباری یارانه دار مورد نیاز احداث و خرید مسکن معلولان را تأمین کند و به معلولان یا تعاونی های آنها و یا موسسات خیریه ای که برای معلولان مسکن احداث می نمایند پرداخت کند.

  تبصره 2. سازمان ملی زمین و مسکن موظف است زمین مورد نیاز احداث واحدهای مسکونی افراد معلول فاقد مسکن را به نرخ کارشناسی تهیه و در اختیار افراد مذکور یا تعاونی ها و موسسات خیریه ای که برای آنان مسکن احداث می نمایند قرار دهد.

  تبصره 3. معلولان از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی ، آماده سازی زمین و عوارض نوسازی معاف می گردند.

  تبصره 4. سازمان بهزیستی کشور موظف است در قالب اعتبارات مصوب خود در قوانین بودجه سالانه و کمکهای یارانه ای اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به احداث واحدهای مسکونی برای معلولان و مددجویان اقدام و مالکیت یا بهره برداری آنها را مطابق آیین نامه ای که سازمان بهزیستی کشور با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد به معلولان و مدد جویان واحد شرایط واگذار نماید.

ماده 10. میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری ، خدمات توانبخشی و آموزشی و حرفه آموزی معلولان همه ساله با درنظر گرفتن نرخ تمام شده خدمات و تورم سالانه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور وزارت بازرگانی تهیه و قبل از خرداد ماه هر سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 11. مرکز آمار ایران مکلف است در سرشماری های عمومی جمعیت کشور به نحوی برنامه ریزی نماید که جمعیت افراد معلول به تفکیک نوع معلولیت آنها مشخص گردد.

ماده 12. سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موظف است حداقل دو ساعت از برنامه های خود را در هر هفته در زمان مناسب به برنامه های سازمان بهزیستی کشور و آشنایی مردم با توانمندیهای معلولین اختصاص دهد.

ماده 13. سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب ، نسبت به قیمومیت افراد معلول اقدام نماید ، دادگاهها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند.

تبصره 1. سازمان بهزیستی کشور موظف است جهت دفاع از حقوق افراد معلول ، در محاکم قضایی وکیل تعیین نموده و به دادگاه مربوطه معرفی کند.

  تبصره 2. آیین نامه اجرایی این ماده ظرف مدت سه ماه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت دادگستری تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 14. مودیان مالیاتی می توانند از طریق سازمان بهزیستی کشور و با نظارت آن جهت احداث مراکز توابخشی ، درمانی و حرفه آموزی و مسکن مورد نیاز افراد معلول اقدام نمایند . گواهی هزینه مودیان مالیاتی در موارد فوق که به تایید سازمان بهزیستی کشور رسیده باشد به عنوان هزینه قابل قبول مالیایت آنان تلقی می گردد.

تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ قانونی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 15. روسای سازمانهای بهزیستی استانها مجازند در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و گروه های کاری آن به عنوان عضو شرکت نمایند.

تبصره . به منظور کمک به اشتغال معلولان و مددجویان رئیس سازمان بهزیستی کشور مجاز است در جلسات شورای عالی اشتغال شرکت نماید.

ماده 16. اعتبار مورد نیاز اجرای این قانون از محل منابع زیر تامین می گردد:

1. محل اعتباراتی که دستگاهها و نهادها حسب وظایف قانونی در قوانین بودجه سالانه منظور می نمایند.
2. از محل اعتبارات هزینه ای و تملک سرمایه ای سازمان بهزیستی کشور که تاکنون از محل اعتبارات مذکور خدمات لازم را به معلولان ارایه می داده است.

  3. از محل وجوه واصله از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در کشور.

  4. از محل صرفه جویی در هزینه های دستگاه ها و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی که میزان سالانه آن برای هر یک از دستگاه ها و شرکت ها و نهاد ها را هیأت وزیران مشخص می نماید.

  تبصره 1. آیین نامه اجرایی این ماده توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

  تبصره 2. آن تعداد یا بخشی از مواد این قانون که نیاز به اعتبار جدیدی داشته باشد مادامی که اعتبار لازم از محل منابع مذکور در این ماده .تامین نگردد ، اجرا نخواهد شد.

:: کودکان زنان زندانی؛ قربانیان بی گناه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۱ | 

کودکان زنان زندانی؛ قربانیان بی گناه

 
سلامت نیوز: متاسفانه طی سال‌های اخیر شاهد افزایش چشمگیر آمار زندانیان زن هستیم که این مهم بیشتر تحت‌تاثیر بالارفتن آسیب‌های اجتماعی و یا طلاق صورت گرفته است اما باید در نظر داشت که بالارفتن آمار زندانیان زن خود می‌تواند تبعات منفی اجتماعی بسیاری را نیز به‌دنبال داشته باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ،زنان با توجه به اینکه نقش بسزایی را در جامعه و به‌خصوص در خانواده ایفا می‌کنند، زندان و تبعات منفی پس از آن نیز می‌تواند خود عاملی برای افزایش آسیب‌های اجتماعی نیز باشد چراکه مادرانی که در زندان به‌سر می‌برند کودکان آنها به‌صورت ناخواسته با بسیاری از جرائم و یا حتی زندان آشنا می‌شوند که این خود می‌تواند در آینده برای آنها مشکل‌ساز شود چراکه کودکی که از سنین پایین با این مسائل آشنا شود در بزرگسالی به‌راحتی می‌تواند در بستر آسیب‌ها قرار بگیرد.

به‌طور کلی باید در نظر داشت که تحقیقات و مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد زندان همواره عاملی برای کاهش جرم و جنایت نیست بلکه در مقابل متاسفانه خود می‌تواند عاملی تاثیرگذار برای افزایش میزان جرم و جنایت باشد،

به‌عنوان مثال فردی که به‌دلیل بدهی روانه زندان می‌شود به علت اینکه در یک سلول با انواع مجرمان دوران محکومیت خود را سپری می‌کند بنابراین خواسته یا ناخواسته با دیگر جرم‌ها و یا روش‌های انجام آن نیز آشنا می‌شود و با توجه به اینکه بعضا افرادی که از زندان بازگشته‌اند دیگر نمی‌توانند چندان جذب بازارهای کار شوند بنابراین احتمال اینکه این افراد به انجام کارهای خلاف گرایش پیدا کنند بیشتر می‌شود که این خود می‌تواند یکی دیگر از پیامدهای منفی افزایش آمار زندانیان زن نیز باشد چراکه امروزه دیگر زنان تنها خانه‌دار نیستند بلکه برای گذران زندگی خود مجبور به اشتغال می‌باشند. بنابراین باید راهکارهای مناسبی برای کاهش آمار زندانیان و به‌خصوص زندانیان زن در نظر گرفت.

فرزندان زندان و آسیب‌های آن

متاسفانه برخی از کودکان ناخواسته در زندان به دنیا می‌آیند زندگی چندان مناسبی برای آنها رقم نمی‌خورد که این مهم می‌تواند تبعات منفی بسیاری را برای آنها از کودکی تا بزرگسالی به‌همراه داشته باشد، چراکه کودکی که بهترین دوران خود را در زندان سپری می‌کند چگونه می‌تواند در نوجوانی و جوانی زندگی سالمی را نیز داشته باشد؟

طبق تحقیقات به عمل آمده برخی از این کودکان خود در آینده روانه زندان می‌شوند، چراکه از زندان هیچ واهمه‌ای ندارند و به‌راحتی انجام برخی از کارها تن می‌دهند هر چند در این مجال باید یادآور شد که این مهم در مورد تمام فرزندان زندان صدق نمی‌کند.

لازم به ذکر است که چندی پیش طرحی مبنی بر مرخصی‌دادن به زنان زندانی باردار ارائه شده است اما این در حالی است که متاسفانه ایراداتی بر این طرح نیز وارد است؛ انتظار می‌رود این ایرادات به صورت کارشناسی برطرف شود در غیر این صورت اجرایی‌شدن این طرح چه‌بسا می‌تواند تبعات منفی دیگری را نیز به‌دنبال داشته باشد.

گذراندن دوران حبس در خانه

بنا به گفته مسئولان قرار شده است که برخی از زنان متهم با داشتن دستبند الکترونیکی در خانه دوران حبس خود را سپری کنند تا شاید از این طریق آسیب‌ها و مشکلات پیش‌رو برای این زنان و همچنین خانواده آنها تا حد زیادی از بین برود چراکه باید به خاطر داشت در مورد زنانی که فرزندان کودک و یا نوجوان دارند و بنا به دلایلی همسر آنها نیز حضور ندارد، رهاکردن این کودکان خود می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد و همچنین آثار منفی بسیاری را نیز به جامعه تحمیل کند. بنابراین گذراندن دوران حبس در خانه شاید بتواند عاملی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از به زندان رفتن زنان باشد.

مرخصی زایمان برای زنان زندانی

چندی پیش معصومه آقاپور علیشاهی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که زنان باردار زندانی باید از ۹ماه مرخصی زایمان برخوردار شود تا از این طریق مشکلات پیش‌روی فرزندان آنها تا حد زیادی کاهش یابد. از این رو انتظار می‌رود با اصلاح قانون فرزندان زنان زندانی نیز با مشکلات کمتری مواجه شوند؛ اتفاقی که شاید تحقق آن نیاز به گذشت زمانی به نسبت طولانی دارد.

افت تحصیلی شدید فرزندان زنان زندانی

لازم به ذکر است که بر اساس تحقیقات صورت گرفته متاسفانه فرزندان زنان زندانی با افت شدید تحصیلی مواجه می‌شوند که یکی از اصلی‌ترین دلایل آن را می‌توان عدم حضور مادر عنوان کرد و همچنین صحبت‌ها و یا لیبل‌زنی‌های دیگر دانش‌آموزان و یا حتی برخی از مربیان مدرسه نیز خود می‌تواند در افت شدید تحصیلی این دانش‌آموزان بسیار تاثیرگذار باشد،

بدان‌سبب که دانش‌آموزانی که مادر آنها بنا به هر دلیلی در زندان به‌سر می‌برد با مشکلات عدیده‌ای مانند مشکلات اجتماعی، عاطفی، اقتصادی و یا مواردی از این دست مواجه هستند که اینها نیز می‌تواند در افت تحصیلی دانش‌آموز بسیار موثر باشد، هر چند در این مجال باید یادآور شد که این تاثیرات منفی در میان دانش‌آموزان دختر به مراتب بیشتر از دانش‌آموزان پسر است، همچنین باید گفت که این اتفاق بیشتر در دوران ابتدایی و راهنمایی روی می‌دهد؛ پس باید با کارشناسی دقیق و تخصصی به آسیب‌شناسی این موضوع پرداخت.

اعمال مجازات‌های جایگزین

چندسالی است که زمزمه‌هایی مبنی بر اعمال مجازات‌های جایگزین برای زنان زندانی به گوش می‌رسد؛ اتفاقی که تا امروز متأسفانه چندان تحقق نیافته است که این خود می‌تواند یکی دیگر از عامل افزایش آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی ناشی از به زندان رفتن زنان باشد.

از طرف دیگر باید خاطرنشان کرد که طبق قوانین موجود کودک تنها تا ۲سالگی می‌تواند با مادر خود در زندان به‌سر ببرد و پس از آن باید به بهزیستی سپرده شود که این مهم خود می‌تواند تبعات منفی گسترده‌ای را هم برای کودک و هم برای مادر به همراه داشته باشد؛ کودکی که از مهر مادری و یا محبت والدین بی‌بهره می‌شود به‌یقین در بزرگسالی خود می‌تواند بستری برای بروز بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی نیز باشد، مشکلاتی که هم خود فرد و هم جامعه را درگیر کرده و تبعات زیادی به‌دنبال دارد.

بنابراین در حال حاضر این نیاز احساس می‌شود که راهکار مناسب دیگری برای کودکانی که مادران آنها در زندان به‌سر می‌برند ارائه شود، چراکه روند موجود به ضرر کودکان است، هرچند در این فرصت باید متذکر شد که باقی‌ماندن کودکان در زندان نیز به‌مراتب مشکلات عدیده‌ای را ایجاد خواهد کرد.


http://www.salamatnews.com/news/274408
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
کلیدواژه ها: کودکان زنان زندانی | قربانیان بی گناه | خانواده | آسیب های اجتماعی | جرائم | زندان | محکومیت | زنان | راهکارهای مناسب | بهزیستی | مهر مادری | کودکان |
دفعات مشاهده: 18 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران http://www.socialworkeriran.com
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 3921