[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره پایگاه::
اخبار و رویدادها::
مقالات::
پیوندها::
قوانین::
::
روزشمار
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: مناسب سازی فضای کسب و کار بر عهده بخش خصوصی است
:: اولین مرکز کسب و کار در حوزه حقوقی قضایی کشور راه اندازی می شود
:: توان‌تِک با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین ، زندگی را برای معلولان راحت‌تر می‌کند
:: وقتی خانه‌های مسکونی مجوز مدارس غیردولتی دریافت می‌کنند
:: اطلاعیه انجمن مددکاران اجتماعی ایران در خصوص امور بیمه
:: کابوسی به نام خودکشی
:: توان‌تِک چرا؟
:: آرش برهمند مدیر اجرایی نمایشگاه الکام استارز: جامعه فناوری ارتباطات با نیازهای افراد دارای معلولیت آشنا شده‌اند
:: نمایشگاه توان‌تِک برگزار می‌شود‌
:: کراک، شکننده سد دفاعی بدن در مقابل امراض
:: مقصر شکست طرح‌های جمع‌آوری کودکان کار و خیابان کیست؟
:: درخشش نام سه ورزشکار ایرانی در میان ده پاراوزنه بردار رکورد دار دنیا
:: تجهیز و آموزش تشکل‌های مردم نهاد برای مقابله با بحران
:: راه اندازی اولین کارگزاری صندوق روستاییان از سوی بانوی معلول
:: لزوم تدوین نظام‌نامه مددکاری اجتماعی
:: جمعیت سالمندی تهران 2 برابر میانگین کشوری
:: بازدید مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش
:: به‌زیستن اجتماعی»، حق مردم
:: وقوع زمین لرزه ۵٫۷ ریشتری در مسجد سلیمان/ یک فوتی بر اثر سکته و ۱۲ مصدوم
:: آغاز عملیات درمانی حج ۹۸ در مدینه از فردا
:: کمیته تحقیقات " رشد و تکامل یکپارچه در دوران کودکی " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل شد
:: ۲۶ سال آینده جنعیت ایران سالمند می‌شود»
:: خدماتی برای مسافران ویژه شهر/ تسهیل استفاده از قطار شهری برای نابینایان
:: خشونت مسلحانه، خرید و فروش اسلحه
مفاد قانون جامع معلولین

ماده1. دولت موظف است زمینه های لازم را برای تأمین حقوق معلولان، فراهم وحمایت های لازم را از آنها به عمل آورد.

 تبصره. معلول در این قانون به افرادی اطلاق میگردد که به تشخیص کمیسیون پزشکی سازمان بهزیستی براثر ضایعه جسمی، ذهنی،روانی یا توأم ، اختلال مستمر در سلامت و کارایی عمومی وی ایجاد گردد. به طوری که موجب کاهش استقلال فرد در زمینه های اجتماعی و اقتصادی شود.

ماده 2. کلیه وزارتخانه ها، سازمانها وموسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمانها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم گردد.

تبصره1. وزارتخانه ها ، سازمانها و موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی معلولان ، ساختمانها و اماکن عمومی ، ورزشی ، تفریحی ، معابر و وسایل خدماتی موجود را در چهارچوب بودجه های مصوب سالانه خود مناسب سازی نمایند.
تبصره 2. شهرداریها موظفند از صدور پروانه احداث و پایان کار برای آن تعداد از ساختمانها و امکان عمومی و معابری که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را رعایت نکرده باشند خودداری نمایند.
تبصره 3 . سازمان بهزیستی کشور مجاز است بر امر مناسب سازی ساختمانها و اماکن دولتی و عمومی دستگاه های مذکور در ماده فوق نظارت و گزارشات اقدامات آنها را درخواست نماید.
تبصره 4 . آیین نامه اجرایی ماده فوق ظرف سه ماه مشترکا توسط وزارت مسکن و شهرسازی ، سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 3. سازمان بهزیستی کشور موظف است در چارچوب اعتبارات مصوب در قوانین بودجه سالانه اقدامات ذیل را به عمل آورد:

    الف . تامین خدمات توانبخشی ، حمایتی ، آموزشی و حرفه آموزی موردنیاز معلولان با مشارکت خانواده های معلولان و همکاری بخش غیردولتی (خصوصی ، تعاونی ، خیریه) و پرداخت یارانه (کمک هزینه ) به مراکز غیردولتی و خانواده ها .

  ب. گسترش مراکز خاص نگهداری ، آموزشی و توانبخشی معلولان واجد شرایط (معلولان نیازمند ، معلولان بی سرپرست ، معلولان مجهول الهویه ، معلولان با ناهنجاریهای رفتاری) با همکاری بخش غیر دولتی و پرداخت تسهیلات اعتباری و یارانه (کمک هزینه) به آنها.

  ج. تامین و تحویل وسایل کمک توانبخشی موردنیاز افراد معلول .

  د. گسترش کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان و ارایه خدمات توانبخشی حرفه ای به معلولان جهت توانمندسازی آنان.

  تبصره . کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان موضوع ماده فوق از شمول قانون کار مصوب 29/8/1369مستثنی خواهد بود.

ماده 4- معلولان می توانند در استفاده از امکانات ورزشی ، تفریحی ، فرهنگی و وسایل حمل و نقل دولتی (مترو ، هواپیما ، قطار) از تسهیلات نیمه بها بهره مند گردند.

تبصره . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تربیت بدنی و شهرداریها موظفتند کتابخانه ، اماکن ورزشی ، پارک و امکان تفریحی خود را به نحوی احداث و تجهیز نمایند که امکان بهره مندی معلولان فراهم گردد.
ماده 5. افراد تحت سرپرستی معلولان با معرفی سازمان بهزیستی کشور تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و معلولان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و بیمه مکمل درمانی قرار می گیرند.

ماده 6. یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول بوده (هر دو یا یکی از آنها معلول باشد) و یا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشد از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردد.

تبصره . همسرانی که زن ناتوان و معلول خود را سرپرستی می نمایند مادامی که سرپرستی همسر ناتوان و معلول را برعهده داشته باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردند.

ماده 7. دولت موظف است جهت ایجاد فرصت های شغلی برای افراد معلول تسهیلات ذیل را فراهم نماید:
الف. اختصاص حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (رسمی ، پیمانی ، کارگری) دستگاه های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه ها ، شرکتها و موسسات ، شرکتها ، نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند به افراد معلول واجد شرایط .

  ب. تامین حق بیمه سهم کارفرما توسط سازمان بهزیستی کشور و پرداخت آن به کارفرمایانی که افراد معلول را به کار می گیرند .

  ج. پرداخت تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی ، خدماتی ، عمرانی و صنفی و کارگاه های تولیدی حمایتی در مقابل اشتغال افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد .
د. پرداخت تسهیلات اعتباری خوداشتغالی (وجوه اداره شده) به افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد.

  ه . پرداخت تسهیلات اعتباری (وجوه اداره شده) جهت احداث واحدهای تولیدی و خدماتی اشتغالزا به شرکتها و موسساتی که بیش از شصت درصد سهام و سرمایه آنها متعلق به افراد معلول است.
و. اختصاص حداقل شصت درصد از پستهای سازمانی تلفنچی (اپراتور تلفن) دستگاه ها ، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی به افراد نابینا و کم بینا و معلولان جسمی ، حرکتی .

  ز. اختصاص حداقل شصت درصد از پست های سازمانی متصدی دفتری و ماشین نویسی دستگاه ها ، شرکتها و نهادهای عمومی به معلولین جسمی ، حرکتی.

تبصره 1. کلیه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی مجازند تا سقف مجوزهای استخدامی سالانه خود ، افراد نابینا و ناشنوا و معلولین ضایعات نخاعی واجد شرایط را رأسا به صورت موردی و بدون برگزاری آزمون استخدامی به کار گیرند.

  تبصره 2. سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است سه درصد از مجوزهای استخدامی سالانه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات دولتی ، شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی را کسر و در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار دهد تا نسبت به برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی برای معلولین واجد شرایط با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اقدام و معلولین واجد شرایط پذیرفته شده را حسب مورد به دستگاه مربوطه معرفی نماید.

  تبصره 3. سازمان بهزیستی کشور مجاز است در قالب اعتبارات مصوب خود ، صندوق فرصت های شغلی معلولان و مددجویان بهزیستی را ایجاد و اساسنامه آن را به تصویب هیات وزیران برساند.

  تبصره 4. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف است آموزش های لازم فنی و حرفه ای را متناسب با بازار کار برای معلولان به صورت رایگان و تلفیقی تامین نماید.

ماده 8. معلولان نیازمند واجد شرایط در سنین مختلف می توانند با معرفی سازمان بهزیستی کشور از آموزش رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارتخانه های آموزش و پرورش ، علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاه های دولتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی ، بهره مند گردند.
تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکاً توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارتخانه های مذکور و دانشگاه آزاد اسلامی ظرف مدت دو ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 9. وزرات مسکن و شهرسازی ، بانک مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظفند حداقل ده درصد از واحدهای مسکونی احداثی استیجاری و ارزان قیمت خود را به معلولان نیازمند فاقد مسکن اختصاص داده و با معرفی سازمان بهزیستی کشور در اختیار آنان قرار دهند.

تبصره 1. سیستم بانکی کشور مکلف است ، تسهیلات اعتباری یارانه دار مورد نیاز احداث و خرید مسکن معلولان را تأمین کند و به معلولان یا تعاونی های آنها و یا موسسات خیریه ای که برای معلولان مسکن احداث می نمایند پرداخت کند.

  تبصره 2. سازمان ملی زمین و مسکن موظف است زمین مورد نیاز احداث واحدهای مسکونی افراد معلول فاقد مسکن را به نرخ کارشناسی تهیه و در اختیار افراد مذکور یا تعاونی ها و موسسات خیریه ای که برای آنان مسکن احداث می نمایند قرار دهد.

  تبصره 3. معلولان از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی ، آماده سازی زمین و عوارض نوسازی معاف می گردند.

  تبصره 4. سازمان بهزیستی کشور موظف است در قالب اعتبارات مصوب خود در قوانین بودجه سالانه و کمکهای یارانه ای اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به احداث واحدهای مسکونی برای معلولان و مددجویان اقدام و مالکیت یا بهره برداری آنها را مطابق آیین نامه ای که سازمان بهزیستی کشور با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد به معلولان و مدد جویان واحد شرایط واگذار نماید.

ماده 10. میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری ، خدمات توانبخشی و آموزشی و حرفه آموزی معلولان همه ساله با درنظر گرفتن نرخ تمام شده خدمات و تورم سالانه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور وزارت بازرگانی تهیه و قبل از خرداد ماه هر سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 11. مرکز آمار ایران مکلف است در سرشماری های عمومی جمعیت کشور به نحوی برنامه ریزی نماید که جمعیت افراد معلول به تفکیک نوع معلولیت آنها مشخص گردد.

ماده 12. سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موظف است حداقل دو ساعت از برنامه های خود را در هر هفته در زمان مناسب به برنامه های سازمان بهزیستی کشور و آشنایی مردم با توانمندیهای معلولین اختصاص دهد.

ماده 13. سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب ، نسبت به قیمومیت افراد معلول اقدام نماید ، دادگاهها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند.

تبصره 1. سازمان بهزیستی کشور موظف است جهت دفاع از حقوق افراد معلول ، در محاکم قضایی وکیل تعیین نموده و به دادگاه مربوطه معرفی کند.

  تبصره 2. آیین نامه اجرایی این ماده ظرف مدت سه ماه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت دادگستری تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 14. مودیان مالیاتی می توانند از طریق سازمان بهزیستی کشور و با نظارت آن جهت احداث مراکز توابخشی ، درمانی و حرفه آموزی و مسکن مورد نیاز افراد معلول اقدام نمایند . گواهی هزینه مودیان مالیاتی در موارد فوق که به تایید سازمان بهزیستی کشور رسیده باشد به عنوان هزینه قابل قبول مالیایت آنان تلقی می گردد.

تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ قانونی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 15. روسای سازمانهای بهزیستی استانها مجازند در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و گروه های کاری آن به عنوان عضو شرکت نمایند.

تبصره . به منظور کمک به اشتغال معلولان و مددجویان رئیس سازمان بهزیستی کشور مجاز است در جلسات شورای عالی اشتغال شرکت نماید.

ماده 16. اعتبار مورد نیاز اجرای این قانون از محل منابع زیر تامین می گردد:

1. محل اعتباراتی که دستگاهها و نهادها حسب وظایف قانونی در قوانین بودجه سالانه منظور می نمایند.
2. از محل اعتبارات هزینه ای و تملک سرمایه ای سازمان بهزیستی کشور که تاکنون از محل اعتبارات مذکور خدمات لازم را به معلولان ارایه می داده است.

  3. از محل وجوه واصله از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در کشور.

  4. از محل صرفه جویی در هزینه های دستگاه ها و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی که میزان سالانه آن برای هر یک از دستگاه ها و شرکت ها و نهاد ها را هیأت وزیران مشخص می نماید.

  تبصره 1. آیین نامه اجرایی این ماده توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

  تبصره 2. آن تعداد یا بخشی از مواد این قانون که نیاز به اعتبار جدیدی داشته باشد مادامی که اعتبار لازم از محل منابع مذکور در این ماده .تامین نگردد ، اجرا نخواهد شد.

:: رضایی: هدفمان در بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ قرار گرفتن در میان ۱۰ کشور اول جهان است ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۱ | 

رضایی: هدفمان در بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ قرار گرفتن در میان ۱۰ کشور اول جهان است


نشست خبر هادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و سرپرست کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو۲۰۲۰ با حضور گسترده اصحاب رسانه در محل کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد.
هادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری امروز اظهار داشت: اولین سیاست ما برای اعزام به پارالمپیک توکیو کسب سهمیه نیست. با توجه به مسائل مختلف که من مجری اجرای آن مصوبات هستم و چهار گروه اعزام می‌کنیم. گروه طلا، گروه نقره و گروه برنز و گروهی که جوان و قهرمان آسیا هستند و ممکن است در رده‌های بعدی بایستند که ما از آنها به خاطر بازی‌های پاراآسیایی حمایت می‌کنیم.
وی افزود: کسب سهمیه باید بشود، ولی ملاک اعزام به صورت کیفی است. فکر می‌کنیم جای خالی کیفی گرایی در ورزش ایران وجود دارد و می‌خواهیم در این مسیر حرکت کنیم. پس هدف ما برای توکیو بیشتر کیفی و مدال‌آوری است.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک ادامه داد: گروه اول ما شامل دوومیدانی، وزنه‌برداری، تیراندازی، تیروکمان، جودو، تکواندو، والیبال نشسته و فوتبال پنج نفره می‌شوند که شانس کسب سهمیه و کسب مدال دارند. گروه ب که دارای شانس کسب سهمیه هستند، اما شانس مدال کمی دارند ولی می‌توانند در پاراآسیایی کمک کنند که شنا، کانو، گلبال مردان، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته بانوان شامل می‌شوند. اینها امکان کمی برای کسب مدال دارند، ولی باید از الان برای پاراآسیایی حمایت کنیم.  همچنین رشته‌هایی هم داریم که شانس کسب سهمیه ضعیف و کمی دارند.
رضایی گفت: در پارالمپیک توکیو ورزشکاران در مجموع در ۲۲ رشته ورزشی شرکت می‌کنند و ۵۴۰ مدال توزیع می‌شود و ۴۴۰۰ ورزشکار از ۱۶۵ کشور شرکت می‌کنند. الان دوستانی داریم که کسب سهمیه کرده‌اند، اما در رنکینگ نهم جهان هستند و نمی‌توان اعزام کرد.
وی عنوان کرد: پیش بینی ما این است که ۱۱ طلا بگیریم که این عدد شاید تا دو ماه آینده تغییر کند. در واقع این پیش‌بینی به‌روز است و ممکن است تغییر کند. هدف ما حضور در بین ۱۰ کشور برتر پارالمپیک است. ما پیش‌بینی کرده‌ایم که در دوومیدانی ۲۳ اعزام داشته باشیم که این در وزنه‌برداری ۸ ورزشکار است. ما حتی پیش‌بینی آب و هوایی را هم کرده‌ایم که بر اساس آن، برای تمرینات برنامه‌ریزی می‌شود. ما سعی می کنیم چیزی را به قضا و قدر نسپاریم.  چهارده ماه دیگر فرصت برای بالا بردن رکورد ورزشکاران داریم. هر دو ماه یکبار جدول پیش‌بینی خواهیم داشت که براساس آن هم حقوق می‌دهیم.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک درباره سهمیه کسب شده توسط راضیه شیرمحمدی که هفته گذشته از دنیا رفت، گفت: در ماده شیرمحمدی یک نفر دیگر می‌توانیم اعزام کنیم، چون سهمیه برای کشور است. به هر حال جمع‌بندی ما این است که ۵۷ نفر کسب سهمیه کنند که ۱۱ طلا، ۱۳ نقره و ۸ برنز و مجموع ۳۲ مدال است.
وی تصریح کرد: ما یک آیین‌نامه برای پرداخت حقوق به ورزشکاران و مربیان تنظیم کرده‌ایم و با همه آنها قرارداد می‌بندیم. برای یک ورزشکار طلایی ۳۰۰ روز اردو در نظر گرفته تیم و اگر ورزشکاری شیب نزولی نداشته باشد و همچنان شانس طلا باشد، حقوق مربوطه پرداخت می‌شود. همچنین اگر ورزشکار نقره‌ای، طلا بگیرد، حقوق طلا را خواهیم داد. ضمناً قرار نیست حقوقی را پس بگیریم و مبنای کار، ارتقای رتبه است. ما هنوز حقوقی پرداخت نکرده ایم، اما این کار از ابتدای سال ۹۸ صورت خواهد گرفت.
رضایی درباره برخی ورزشکاران که گذشته مدال‌آور بوده اند، اما هنوز رکورد خوبی ندارند، گفت: هیچ ورزشکاری در لیست حقوق‌ها، استثنا ندارد و آنها باید به رکورد مدنظر برسند تا حقوق بگیرند. گرفتن کسب سهمیه حقوق ندارد و هدف، همان رکورد است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع در مقایسه با المپیکی ها اجحاف نیست؟ گفت: ما بر مبنای بودجه‌ای که می‌گیریم، پرداخت و برنامه‌ریزی می‌کنیم. در واقع نمی خواهیم گردشگر و توریست با خودمان به توکیو ببریم.
وی درباره پناهنده شدن ورزشکاران معلول گفت: این یک تصمیم فردی است. البته باید تصمیم لازم از سوی فدراسیون و وزارت ورزش گرفته شود.
رضایی درباره احتمال بازگشت پوریا جلالی پور و اینکه آیا او در صورت بازگشت به ایران یا ماندن در هلند می‌تواند از سهمیه اش استفاده کند؟ گفت: هر وقت آمد، تصمیم می‌گیریم. همچنین برای شرکت با کشور جدید باید ضوابط رعایت شود.
رضایی درباره گلایه ورزشکاران از نداشتن تجهیزات گفت:  فدراسیون‌ها یک وظیفه‌ای دارند و همچنین کمیته و ورزشکاران. باید تکلیف را روشن کنیم که حرفه‌ای هستیم یا نه. هر کسی یک وظیفه دارد. برای کسانی که کسب سهمیه کنند، تجهیزاتی پیش‌بینی کرده‌ایم. ما همچنین برای پاراآسیایی جاکارتا به فدراسیون پول یورویی و یکسری وسائل دادیم.  به هر حال باید تا یک مسیری را ورزشکار بیاد، بقیه کار با فدراسیون است و سپس ما انجام می‌دهیم. پس این یک زنجیره است و کسی تنهایی نمی‌تواند موفق شود.
وی درباره مشکلاتی که برای برخی رشته‌ها پس از واگذاری به فدراسیون مربوطه ایجاد شده، گفت: فدراسیون قبول کرده و امضا کرده که رشته را بگیرد. همچنین نگاه در ادغام این بود که آن رشته موفق شود. درباره دوچرخه‌سواری می توانم بگویم که از ما پول گرفته است. ما خوب پول پرداخت می‌کنیم و برای هر روز اردو ۳۵۰ هزار تومان هم می‌دهیم.  هشت رئیس فدراسیون یک تفاهم‌نامه را امضا کردند که از ورزشکار معلولان در آن رشته حمایت کنند. حالا اگر مشکلی وجود دارد، باید با فدراسیون جانبازان و معلولین و وزارت ورزش صحبت شود.
رضایی درباره مسائل فرهنگی و موضوع گرفتن تضمین از ورزشکاران اعزامی به خارج از کشور گفت: باید وزارت ورزش در سیستم خودش به یک نتیجه‌ای برسد که آیا نیاز است که تضمین گرفته شود یا نه. الان برای هر ورزشکار خلأهای را می‌خواهیم پر کنیم. ورزشکاری که به پارالمپیک می‌رود، باید شرایطش را بداند و آمادگی لازم را داشته باشد. یک معاونت فرهنگی ایجاد کرده‌ایم که در آینده اخبار بیشتری از آن منتشر خواهد شد.
وی درباره شرایط شاهین ایزدیار عنوان کرد: او از من در جاکارتا ۳۰۵۰۰ دلار گرفت و جایزه مدالش را هم دریافت کرد. او اگر خوب کار کند، جزو هشت نفر برتر پارالمپیک قرار می‌گیرد. ایزدیار کسب سهمیه اش در شهریور در لندن است و برای اعزامش اقدام می‌کنیم. شاهین قبل از جاکارتا بسیار حرفه‌ای فکر کرد و حتی هزینه داد و مربی شخصی گرفت که نتیجه‌اش را هم دید.  ما هیچ ورزشکاری را رها و فراموش نکرده‌ایم و به دنبال موفقیت آنها هستیم. ما تا یک اندازه‌ای می‌توانیم جلو برویم و ساختار ایجاد کنیم، سایر مسائل در اختیار ورزشکار است.
وی در پایان درباره شرایط زهرا نعمتی گفت: او توانمند است، اما باید تمرکزش را روی یک چیز بگذارد.
http://www.paralympic.ir
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
کلیدواژه ها: نشست خبری بازیهای پارالمپیک 2020 | هادی رضایی دبیراجرایی کمیته ملی پارالمپیک و سرپرست کاروان ایران | اصحاب رسانه | مدال آوران | کمیته ورزشکاران | وزارت ورزش | پناهنده شدن ورزشکاران | کشورهای آسیایی |
دفعات مشاهده: 12 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران http://www.socialworkeriran.com
Persian site map - English site map - Created in 0.08 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 3921