[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره پایگاه::
اخبار و رویدادها::
مقالات::
پیوندها::
قوانین::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: سند سالمندی تدوین شد/ارسال به هیئت دولت
:: موسوی چلک، به عنوان رئیس هیات مدیره انجمن انتخاب شد
:: رئیس انجمن، به عنوان کمیسر اخلاق فدراسیون بین المللی انتخاب شد
:: برنامه های جواد طلسچی کاندیدای روابط عمومی انجمن مددکاری
:: اطلاعیه شماره ۵ برگزاری مجمع عمومی عادی انجمن صنفی ( نوبت دوم)
:: برگزاری سومین جشنواره ایده ها و فرصت ها برگزار می شود
:: به دنیا آمده ام تا برای دیگران و خودم مفید باشم/ دوست دارم در آینده یک مدیر ورزشی شوم
:: دانشگاه علمی‌وکاربردی رعد
:: واژه طلاق از شناسنامه مطلقه ها حذف می شود؟
:: آمادگی آسایشگاه کهریزک برای پذیرش معلولان و سالمندان زلزله زده کرمانشاه
:: خطر اعتیاد سفید در کمین است
:: راه‌اندازی بخش‌های مشاوره ژنتیک ناشنوایی در مراکز ۱۱ گانه بنیاد بخشش
:: نظارت قوی‌تر آموزش و پرورش بر مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها
:: صدور بیش از ۱.۶ میلیون کارت‌ جدید معلولیت تا پایان سال ۹۷
:: راه اندازی سامانه شناسایی افراد در معرض خودکشی
:: مناسب‌سازی مدارس برای معلولان کافی نیست
:: چک لیست ایمنی حریق برای افراد دچار آسیب نخاعی
:: ۲۴۰۰ تخت توانبخشی برای موارد حاد در کشور ضروری است
:: فراخوان مقاله چهارمین همایش ملی “پژوهش های اجتماعی و فرهنگی”
:: برگزاری کنگره ۶۰ سال مددکاری اجتماعی ایران در آذرماه
:: مناسب سازی ایستگاه‌های اتوبوس برای معلولین و نابینایان در شرق تهران
:: ساماندهی نذورات مردمی و توزیع آن در ماه‌ محرم
:: هر ساعت ۱۲۰۰ نفر آواره می‌شوند/ ایران، چهارمین کشور پناهنده‌خیز دنیاست
:: بهزیستی باید به سازمان ملی تبدیل شود
مفاد قانون جامع معلولین

ماده1. دولت موظف است زمینه های لازم را برای تأمین حقوق معلولان، فراهم وحمایت های لازم را از آنها به عمل آورد.

 تبصره. معلول در این قانون به افرادی اطلاق میگردد که به تشخیص کمیسیون پزشکی سازمان بهزیستی براثر ضایعه جسمی، ذهنی،روانی یا توأم ، اختلال مستمر در سلامت و کارایی عمومی وی ایجاد گردد. به طوری که موجب کاهش استقلال فرد در زمینه های اجتماعی و اقتصادی شود.

ماده 2. کلیه وزارتخانه ها، سازمانها وموسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند در طراحی، تولید و احداث ساختمانها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم گردد.

تبصره1. وزارتخانه ها ، سازمانها و موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی معلولان ، ساختمانها و اماکن عمومی ، ورزشی ، تفریحی ، معابر و وسایل خدماتی موجود را در چهارچوب بودجه های مصوب سالانه خود مناسب سازی نمایند.
تبصره 2. شهرداریها موظفند از صدور پروانه احداث و پایان کار برای آن تعداد از ساختمانها و امکان عمومی و معابری که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را رعایت نکرده باشند خودداری نمایند.
تبصره 3 . سازمان بهزیستی کشور مجاز است بر امر مناسب سازی ساختمانها و اماکن دولتی و عمومی دستگاه های مذکور در ماده فوق نظارت و گزارشات اقدامات آنها را درخواست نماید.
تبصره 4 . آیین نامه اجرایی ماده فوق ظرف سه ماه مشترکا توسط وزارت مسکن و شهرسازی ، سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 3. سازمان بهزیستی کشور موظف است در چارچوب اعتبارات مصوب در قوانین بودجه سالانه اقدامات ذیل را به عمل آورد:

    الف . تامین خدمات توانبخشی ، حمایتی ، آموزشی و حرفه آموزی موردنیاز معلولان با مشارکت خانواده های معلولان و همکاری بخش غیردولتی (خصوصی ، تعاونی ، خیریه) و پرداخت یارانه (کمک هزینه ) به مراکز غیردولتی و خانواده ها .

  ب. گسترش مراکز خاص نگهداری ، آموزشی و توانبخشی معلولان واجد شرایط (معلولان نیازمند ، معلولان بی سرپرست ، معلولان مجهول الهویه ، معلولان با ناهنجاریهای رفتاری) با همکاری بخش غیر دولتی و پرداخت تسهیلات اعتباری و یارانه (کمک هزینه) به آنها.

  ج. تامین و تحویل وسایل کمک توانبخشی موردنیاز افراد معلول .

  د. گسترش کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان و ارایه خدمات توانبخشی حرفه ای به معلولان جهت توانمندسازی آنان.

  تبصره . کارگاه های آموزشی ، حمایتی و تولیدی معلولان موضوع ماده فوق از شمول قانون کار مصوب 29/8/1369مستثنی خواهد بود.

ماده 4- معلولان می توانند در استفاده از امکانات ورزشی ، تفریحی ، فرهنگی و وسایل حمل و نقل دولتی (مترو ، هواپیما ، قطار) از تسهیلات نیمه بها بهره مند گردند.

تبصره . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تربیت بدنی و شهرداریها موظفتند کتابخانه ، اماکن ورزشی ، پارک و امکان تفریحی خود را به نحوی احداث و تجهیز نمایند که امکان بهره مندی معلولان فراهم گردد.
ماده 5. افراد تحت سرپرستی معلولان با معرفی سازمان بهزیستی کشور تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و معلولان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی و بیمه مکمل درمانی قرار می گیرند.

ماده 6. یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول بوده (هر دو یا یکی از آنها معلول باشد) و یا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشد از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردد.

تبصره . همسرانی که زن ناتوان و معلول خود را سرپرستی می نمایند مادامی که سرپرستی همسر ناتوان و معلول را برعهده داشته باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می گردند.

ماده 7. دولت موظف است جهت ایجاد فرصت های شغلی برای افراد معلول تسهیلات ذیل را فراهم نماید:
الف. اختصاص حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (رسمی ، پیمانی ، کارگری) دستگاه های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه ها ، شرکتها و موسسات ، شرکتها ، نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند به افراد معلول واجد شرایط .

  ب. تامین حق بیمه سهم کارفرما توسط سازمان بهزیستی کشور و پرداخت آن به کارفرمایانی که افراد معلول را به کار می گیرند .

  ج. پرداخت تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی ، خدماتی ، عمرانی و صنفی و کارگاه های تولیدی حمایتی در مقابل اشتغال افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد .
د. پرداخت تسهیلات اعتباری خوداشتغالی (وجوه اداره شده) به افراد معلول به میزانی که در قوانین بودجه سالانه مشخص می گردد.

  ه . پرداخت تسهیلات اعتباری (وجوه اداره شده) جهت احداث واحدهای تولیدی و خدماتی اشتغالزا به شرکتها و موسساتی که بیش از شصت درصد سهام و سرمایه آنها متعلق به افراد معلول است.
و. اختصاص حداقل شصت درصد از پستهای سازمانی تلفنچی (اپراتور تلفن) دستگاه ها ، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی به افراد نابینا و کم بینا و معلولان جسمی ، حرکتی .

  ز. اختصاص حداقل شصت درصد از پست های سازمانی متصدی دفتری و ماشین نویسی دستگاه ها ، شرکتها و نهادهای عمومی به معلولین جسمی ، حرکتی.

تبصره 1. کلیه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی مجازند تا سقف مجوزهای استخدامی سالانه خود ، افراد نابینا و ناشنوا و معلولین ضایعات نخاعی واجد شرایط را رأسا به صورت موردی و بدون برگزاری آزمون استخدامی به کار گیرند.

  تبصره 2. سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است سه درصد از مجوزهای استخدامی سالانه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات دولتی ، شرکتها و نهادهای عمومی و انقلابی را کسر و در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار دهد تا نسبت به برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی برای معلولین واجد شرایط با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اقدام و معلولین واجد شرایط پذیرفته شده را حسب مورد به دستگاه مربوطه معرفی نماید.

  تبصره 3. سازمان بهزیستی کشور مجاز است در قالب اعتبارات مصوب خود ، صندوق فرصت های شغلی معلولان و مددجویان بهزیستی را ایجاد و اساسنامه آن را به تصویب هیات وزیران برساند.

  تبصره 4. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف است آموزش های لازم فنی و حرفه ای را متناسب با بازار کار برای معلولان به صورت رایگان و تلفیقی تامین نماید.

ماده 8. معلولان نیازمند واجد شرایط در سنین مختلف می توانند با معرفی سازمان بهزیستی کشور از آموزش رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارتخانه های آموزش و پرورش ، علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاه های دولتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی ، بهره مند گردند.
تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکاً توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارتخانه های مذکور و دانشگاه آزاد اسلامی ظرف مدت دو ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 9. وزرات مسکن و شهرسازی ، بانک مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظفند حداقل ده درصد از واحدهای مسکونی احداثی استیجاری و ارزان قیمت خود را به معلولان نیازمند فاقد مسکن اختصاص داده و با معرفی سازمان بهزیستی کشور در اختیار آنان قرار دهند.

تبصره 1. سیستم بانکی کشور مکلف است ، تسهیلات اعتباری یارانه دار مورد نیاز احداث و خرید مسکن معلولان را تأمین کند و به معلولان یا تعاونی های آنها و یا موسسات خیریه ای که برای معلولان مسکن احداث می نمایند پرداخت کند.

  تبصره 2. سازمان ملی زمین و مسکن موظف است زمین مورد نیاز احداث واحدهای مسکونی افراد معلول فاقد مسکن را به نرخ کارشناسی تهیه و در اختیار افراد مذکور یا تعاونی ها و موسسات خیریه ای که برای آنان مسکن احداث می نمایند قرار دهد.

  تبصره 3. معلولان از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی ، آماده سازی زمین و عوارض نوسازی معاف می گردند.

  تبصره 4. سازمان بهزیستی کشور موظف است در قالب اعتبارات مصوب خود در قوانین بودجه سالانه و کمکهای یارانه ای اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به احداث واحدهای مسکونی برای معلولان و مددجویان اقدام و مالکیت یا بهره برداری آنها را مطابق آیین نامه ای که سازمان بهزیستی کشور با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد به معلولان و مدد جویان واحد شرایط واگذار نماید.

ماده 10. میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری ، خدمات توانبخشی و آموزشی و حرفه آموزی معلولان همه ساله با درنظر گرفتن نرخ تمام شده خدمات و تورم سالانه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور وزارت بازرگانی تهیه و قبل از خرداد ماه هر سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 11. مرکز آمار ایران مکلف است در سرشماری های عمومی جمعیت کشور به نحوی برنامه ریزی نماید که جمعیت افراد معلول به تفکیک نوع معلولیت آنها مشخص گردد.

ماده 12. سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موظف است حداقل دو ساعت از برنامه های خود را در هر هفته در زمان مناسب به برنامه های سازمان بهزیستی کشور و آشنایی مردم با توانمندیهای معلولین اختصاص دهد.

ماده 13. سازمان بهزیستی کشور موظف است با ایجاد ساز و کار مناسب ، نسبت به قیمومیت افراد معلول اقدام نماید ، دادگاهها موظفند در نصب یا عزل قیم افراد معلول صرفا از طریق سازمان مذکور عمل و مبادرت به صدور حکم نمایند.

تبصره 1. سازمان بهزیستی کشور موظف است جهت دفاع از حقوق افراد معلول ، در محاکم قضایی وکیل تعیین نموده و به دادگاه مربوطه معرفی کند.

  تبصره 2. آیین نامه اجرایی این ماده ظرف مدت سه ماه مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت دادگستری تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 14. مودیان مالیاتی می توانند از طریق سازمان بهزیستی کشور و با نظارت آن جهت احداث مراکز توابخشی ، درمانی و حرفه آموزی و مسکن مورد نیاز افراد معلول اقدام نمایند . گواهی هزینه مودیان مالیاتی در موارد فوق که به تایید سازمان بهزیستی کشور رسیده باشد به عنوان هزینه قابل قبول مالیایت آنان تلقی می گردد.

تبصره . آیین نامه اجرایی این ماده مشترکا توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ قانونی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ماده 15. روسای سازمانهای بهزیستی استانها مجازند در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و گروه های کاری آن به عنوان عضو شرکت نمایند.

تبصره . به منظور کمک به اشتغال معلولان و مددجویان رئیس سازمان بهزیستی کشور مجاز است در جلسات شورای عالی اشتغال شرکت نماید.

ماده 16. اعتبار مورد نیاز اجرای این قانون از محل منابع زیر تامین می گردد:

1. محل اعتباراتی که دستگاهها و نهادها حسب وظایف قانونی در قوانین بودجه سالانه منظور می نمایند.
2. از محل اعتبارات هزینه ای و تملک سرمایه ای سازمان بهزیستی کشور که تاکنون از محل اعتبارات مذکور خدمات لازم را به معلولان ارایه می داده است.

  3. از محل وجوه واصله از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در کشور.

  4. از محل صرفه جویی در هزینه های دستگاه ها و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی که میزان سالانه آن برای هر یک از دستگاه ها و شرکت ها و نهاد ها را هیأت وزیران مشخص می نماید.

  تبصره 1. آیین نامه اجرایی این ماده توسط سازمان بهزیستی کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

  تبصره 2. آن تعداد یا بخشی از مواد این قانون که نیاز به اعتبار جدیدی داشته باشد مادامی که اعتبار لازم از محل منابع مذکور در این ماده .تامین نگردد ، اجرا نخواهد شد.

:: بایگانی بخش اخبار مددکاری: ::
:: موسوی چلک، به عنوان رئیس هیات مدیره انجمن انتخاب شد - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ -
:: رئیس انجمن، به عنوان کمیسر اخلاق فدراسیون بین المللی انتخاب شد - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ -
:: برنامه های جواد طلسچی کاندیدای روابط عمومی انجمن مددکاری - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ -
:: اطلاعیه شماره ۵ برگزاری مجمع عمومی عادی انجمن صنفی ( نوبت دوم) - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ -
:: برگزاری کنگره ۶۰ سال مددکاری اجتماعی ایران در آذرماه - ۱۳۹۶/۷/۶ -
:: پیام رئیس انجمن به مناسبت سال نوی شمس: به بهانه نوروز، مدارای اجتماعی پیشه کنیم! - ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ -
:: مشارکت برای تهیه آلبوم عکسهای دکتر “حسین فکرآزاد” - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ -
:: آیین نکوداشت دکتر حسین فکرآزاد برگزار می‌شود - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ -
:: ترجمه فارسی پوستر روز جهانی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۷ در سایت فدراسیون - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ -
:: پیام تسلیت رئیس انجمن برای درگذشت مددکاران اجتماعی دهاقان - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ -
:: اعلام آمادگی انجمن مددکاران اجتماعی ایران برای ارائه حمایت های اجتماعی به بازماندگان پلاسکو - ۱۳۹۵/۱۱/۲ -
:: ماندانا جواهری” تندیس مهر حقوق بشر را دریافت می کند - ۱۳۹۵/۱۱/۲ -
:: مسئول جدید کمیته بین الملل انجمن منصوب شد - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ -
:: شرح وظایف مددکاران در بیمارستان‌ها تغییر می‌کند - ۱۳۹۵/۷/۳ -
:: فعالیت های انجمن مددکاری اجتماعی نقد می شود - ۱۳۹۵/۶/۲۸ -
:: مددکاران اجتماعی گردهم می آیند - ۱۳۹۵/۶/۶ -
:: دهمین کنگره دانش اعتیاد شهریور ماه برگزار می شود - ۱۳۹۵/۵/۳۱ -
:: نهمین سالگرد تاسیس اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران گرامی باد - ۱۳۹۵/۵/۶ -
:: همایش ملی مددکاری اجتماعی و حقوق شهروندی برگزار می شود - ۱۳۹۵/۵/۲ -
:: اطلاعیه مهم: “فراخوان دیدار مهربانی اجتماعی” - ۱۳۹۵/۴/۱۴ -
:: نشست تخصصی مددکاری اجتماعی محیط زیست برگزار شد - ۱۳۹۵/۳/۱۸ -
:: همایش ملی انجمن باموضوع مددکاری اجتماعی و مطالبه گری اجتماعی ۶ اردیبهشت برگزار می شود - ۱۳۹۵/۲/۱ -
:: ضرب و شتم کارشناس اورژانس اجتماعی توسط پدر کودک آزار در نظام آباد - ۱۳۹۵/۱/۲۸ -
:: همایش ملی انجمن باموضوع مددکاری اجتماعی و مطالبه گری اجتماعی ۶ اردیبهشت برگزار می شود - ۱۳۹۵/۱/۲۸ -
:: اولین فروشگاه آنلاین مددکاری اجتماعی ایران رونمایی می شود - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ -
:: تاسیس سازمان حرفه‌ای مددکاری اجتماعی، انتظار جامعه مددکاران اجتماعی - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ -
:: تعریف مددکاری اجتماعی در سایت فدراسیون و انجمن درج شد - ۱۳۹۴/۱۲/۱۰ -
:: آیین نکوداشت دکتر حبیب آقابخشی ۱۷ اسفند برگزار می شود - ۱۳۹۴/۱۲/۱۰ -
:: طرح جمع آوری زنان معتاد بی‌نتیجه است - ۱۳۹۴/۹/۸ -
:: آیین نکوداشت دکتر سید احمد حسینی ۳۰ آذر برگزار می شود - ۱۳۹۴/۹/۷ -
:: نشست هفتم گفتگوی اجتماعی درباره ایدز است - ۱۳۹۴/۹/۷ -
:: فراخوان مقاله و مستند در “همایش ملی خشونت علیه زنان و عوارض آن بر سلامت خانواده” - ۱۳۹۴/۷/۲۹ -
:: کتاب “گنجینه ۲″حاوی درس آموخته‌های پیشکسوتان مددکاران اجتماعی ایران منتشر شد - ۱۳۹۴/۷/۲۹ -
:: چگونه میتوان موجبات کارآفرینی را در جامعه فراهم کرد؟ - ۱۳۹۴/۷/۱۷ -
:: معرفی وبسایت های فارسی و انگلیسی همراه با سومین کارزار رسانه ای - ۱۳۹۴/۶/۲۰ -
:: مددکاران اجتماعی یکی از ظرفیت‌های مهم برای تغییر رفتارهای فردی و اجتماعی هستند - ۱۳۹۴/۶/۱۴ -
:: ارجاع5 کودک آزاری به صدای یارادر تیرماه/نگرانی والدین از وجود برخی فیلمهادرموبایل نوجوانان - ۱۳۹۴/۵/۲۳ -
:: فراخوان مقاله برای سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران - ۱۳۹۴/۵/۲۳ -
:: کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی ، تنها تشکل صنفی مراکز مددکاری اجتماعی کل کشور - ۱۳۹۴/۵/۲۱ -
:: مروری بر اقدامات سه ماهه اخیر کانون سراسری مراکز مددکاری اجتماعی کشور - ۱۳۹۴/۵/۱۸ -
:: موسوی چلک در سمت مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور منصوب شد - ۱۳۹۴/۴/۱۶ -
:: مداخلات اجتماعی برای توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر در بافت‌های فرسوده - ۱۳۹۴/۳/۱۱ -
:: مداخلات اجتماع محور به منظور پیشگیری وکاهش اثرات ناشی از حوادث طبیعی - ۱۳۹۴/۲/۱۹ -
:: همایش سی ام انجمن با موضوع مددکاری اجتماعی و مسئولیت اجتماعی برگزار شد - ۱۳۹۴/۲/۱۹ -
:: معاون رییس جمهوری :پرداخت یارانه ها در کشور ساماندهی و هدفمند می شود - ۱۳۹۴/۲/۱۷ -
:: پیام رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت روز مددکار - ۱۳۹۴/۲/۱۴ -
:: برگزاری همایش مسئولیت اجتماعی با مشارکت بیش از ۴۰ سازمان و رسانه - ۱۳۹۴/۲/۱۲ -
:: برگزاری همایش ملی آسیب‌های پنهان با محوریت زیست دانشجویی در خرداد ماه - ۱۳۹۴/۲/۱۱ -
:: مسئولیت اجتماعی باید در جامعه نهادینه شود - ۱۳۹۴/۲/۱۱ -
:: به مناسبت روز ملی مددکاری اجتماعی همایش “مددکاری اجتماعی و مسئولیت اجتماعی” ۱۶ اردیبهشت برگزار می‌شود - ۱۳۹۴/۱/۲۲ -
:: بهزیستی و کلینیک های مددکاری تفاهم نامه پیشگیری از طلاق امضا کردند - ۱۳۹۴/۱/۱۹ -
:: پیام رئیس انجمن به مناسبت روز جهانی مددکاری اجتماعی - ۱۳۹۴/۱/۴ -
:: انجمن مددکاری زنجان آغاز به کار کرد - ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ -
:: مراسم نکوداشت دکتر سام آرام اوایل اسفند برگزار می شود - ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ -
:: مددکاری اجتماعی؛ آرزوی کودکی شغل بزرگسالی - ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ -
:: خانم های دم بخت بیشترند یا آقایان؟ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ -
:: مادران پیشتاز تماس با صدای «مشاوره یارا» بوده‌اند - ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ -
:: موسوی چلک خبر داد: فعالیت بیش از 15 هزار خیریه در کشور - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ -
:: پوستر روز مددکار اجتماعی به زبان فارسی در سایت فدراسیون جهانی قرار گرفت - ۱۳۹۳/۱۰/۳۰ -
:: کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران به مناسبت ماه جهانی مددکاری اجتماعی - ۱۳۹۳/۱۰/۳۰ -
:: بدسرپرستی؛ دو دختر بچه اندیمشکی را آواره خیابان ها کرد - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ -
:: بیانیه وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی در حسن ختام کارزار رسانه ای اخیر - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ -
:: ضرورت تحقق مددکاری اجتماعی توسط مددکاران اجتماعی - ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ -
:: مددکاران مرثیه سرای مددکاری اجتماعی ! - ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ -
:: مددکاری و مددکاران را دریابیم … - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱ -
:: رییس انجمن مددکاران اجتماعی: حوزه اجتماعی ایران بیمار است - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ -
:: مددکاران اجتماعی کجای طرح تحول نظام سلامت جای دارند..؟ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴ -
:: فعالیت مددکار نماها/90 درصد مددکاران مشاوره بلد نیستند - ۱۳۹۳/۱۰/۱۲ -
:: ممانعت از پذیرش مددکاران اجتماعی در دانشگاه ها بدون آزمون علمی و مصاحبه - ۱۳۹۳/۱۰/۹ -
:: همایش مددکاری با موضوعات روانشناسی و جامعه شناسی - ۱۳۹۳/۹/۲۶ -
:: همایش دو روزه ای در دفتر مرکزی بنیاد کودک ایران برگزار خواهد شد - ۱۳۹۳/۹/۲۲ -
:: افزایش اختیارات مددکاران اجتماعی ضروری است - ۱۳۹۳/۹/۱۸ -
:: حوزه اجتماعی دغدغه سیاست گذاران نیست/مددکاران در هیچ یک از پست های مدیریتی سازمان بهزیستی حضور ندارند! - ۱۳۹۳/۹/۴ -
:: عضو شورای شهر تهران: جای مددکاران تخصصی اجتماعی درسازمان رفاه شهرداری خالی است - ۱۳۹۳/۹/۴ -
:: اولین مجمع عمومی کانون سراسری مراکز مددکاری اجتماعی کشور – دوره سوم - ۱۳۹۳/۸/۲۸ -
:: حضور فعال مددکاران اجتماعی در طرح ملی سحر - ۱۳۹۳/۷/۲۶ -
:: خیابانی در تهران به نام«مددکاران» - ۱۳۹۳/۷/۲۶ -
:: استفاده از مددکاران اجتماعی در مدارس ضروری است - ۱۳۹۳/۶/۲۶ -
:: نخستین بوستان مددکاران اجتماعی ایران در گناباد افتتاح شد - ۱۳۹۳/۶/۱۳ -
:: آشنایی با کانون مراکز مددکاری اجتماعی استان گیلان - ۱۳۹۳/۵/۳۰ -
:: نشست هم اندیشی مدیرکل آموزش و پرورش با مسئولان کنفرانس ملی مددکاری - ۱۳۹۳/۴/۲۴ -
:: انتخاب ورزشکاران و هنرمندان به عنوان سفیران جدید بهزیستی / صدور اولین کارت مددکار افتخاری برای وزیر رفاه - ۱۳۹۳/۳/۲۸ -
:: سومین همایش مددکاری اجتماعی: امور اجتماعی در برنامه ششم توسعه - ۱۳۹۳/۳/۱۳ -
:: ل از وب سایت تحصصی مددکاران اجتماعی در همایش ملی مددکاران اجتماعی ایران - ۱۳۹۳/۳/۷ -
:: همایش نقش مددکاران خانواده در ارتقای امنیت اجتماعی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد - ۱۳۹۳/۲/۲۹ -
:: جزئیات راه اندازی سازمان نظام مددکاری/ رایزنی با نمایندگان مجلس - ۱۳۹۳/۲/۲۸ -
:: تعریف جدید مددکاری اجتماعی - ۱۳۹۳/۲/۲۸ -
:: کلینیک مدد کاری اجتماعی در شهرستان ساری افتتاح شد - ۱۳۹۳/۲/۲۷ -
:: مددکاران پایه‌های اصلی توانمندی مددجویان هستند - ۱۳۹۳/۲/۲۷ -
:: فراخوان همایش مداخلات روانشناختی – مددکاری اجتماعی برای بیماران مبتلا به سرطان - ۱۳۹۳/۲/۲۷ -
:: را‌ه‌اندازی سازمان نظام مددکار اجتماعی ایران - ۱۳۹۳/۲/۲۲ -
:: ورود جدی مددکاران اجتماعی برای درمان اعتیاد - ۱۳۹۳/۲/۱۹ -
:: همایش سالانه روز مددکار اجتماعی پنجم خرداد برگزار می شود - ۱۳۹۳/۲/۱۶ -
:: عرض تبریک به استاد محترم ، جناب آقای دکتر محمدرضا ایروانی - ۱۳۹۳/۱/۲۴ -
:: همکاری انجمن مددکاران اجتماعی با شرکت عمران و بهسازی در حوزه سکونتگاه های غیررسمی - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰ -
:: افتتاح دفتر جدید انجمن مددکاران اجتماعی ایران - ۱۳۹۲/۱۲/۳ -
:: تقدیر رئیس آسیا-اقیانوسه IFSW از انجمن مددکاران اجتماعی ایران - ۱۳۹۲/۱۰/۲ -
:: مددکاری رابطه مستقیم با کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد - ۱۳۹۲/۹/۱۹ -
:: نخستین جشنواره پژوهش برتر مددکاری اجتماعی 25 آذرماه برگزار می شود - ۱۳۹۲/۹/۱۹ -
:: تغییر ساعت برگزاری انتخابات هیئت مدیره انجمن مددکاران اجتماعی ایران - ۱۳۹۲/۷/۳۰ -
صفحه 1 از 3    
اولین
قبلی
1
 
اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران http://www.socialworkeriran.com
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 29 queries by YEKTAWEB 3781