اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران- اخبار معلولین و توان بخشی
فعالیت ورزشی دانش‌آموزان دارای معلولیت شدید با «توپ بوچیا»

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۳۱ | 

فعالیت ورزشی دانش‌آموزان دارای معلولیت شدید با «توپ بوچیا»

خبرگزاری فارس: فعالیت ورزشی دانش‌آموزان دارای معلولیت شدید با «توپ بوچیا»
2 سری توپ سخت و نرم «بوچیا» در اختیار دانش‌آموزان یک مدرسه استثنایی شیراز قرار گرفت و دانش‌آموزان دارای معلولیت شدید می‌توانند تا سطح قهرمانی در کشور و حضور در مسابقات جهانی به ورزش بپردازند.
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمد جعفری معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان فارس اظهار داشت: کودکان استثنایی معمولاً با قرار گرفتن در محیط‌های شاد و هیجانی ورزش، تخلیه روحی شده و روحیه سادگی، یکرنگی و صداقت آنها نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: کودکان استثنایی معمولاً در مباحث کلاسی و درسی، مهارتی و ورزشی با وجود  داشتن مهارت خود را مطرح نمی‌کنند و این‌گونه است که نقاط قوت آنها کم‌کم از بین رفته و به نقاط ضعفشان تبدیل می‌شود.

جعفری گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه حرکات و فعالیت‌های بدنی و ضرورت آن در امر توانبخشی و پیشگیری از مشکلات ساختار قامتی، عضلانی و عصبی، طراحی فعالیت‌ها و حرکات ورزشی برای دانش‌آموزان ذهنی و جسمی در راستای توانبخشی و تقویت و بازپروری آنها بسیار حائز اهمیت است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان فارس ادامه داد: با همکاری مسئولان آموزش و پرورش استان فارس و هماهنگی فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان، 2 سری توپ سخت و نرم پوچیا خریداری و در اختیار دانش‌آموزان مدرسه استثنایی گل‌های شیراز قرار گرفت.

گفتنی است بوچیا نوعی ورزش تفریحی ـ توپی است که افراد دارای معلولیت شدید می‌توانند تا سطح قهرمانی در کشور و حضور در مسابقات جهانی و پاراالمپیک نیز آن را ادامه دهند.

در این ورزش بازیکنان بوچیا باید از هوش تحلیلی برخوردار باشند تا موقعیت خود را در زمین مسابقه تشخیص دهند و استراتژی‌های مختلف را در مقابل حریف یا حریفان خود به کار گیرند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960231001223

نشانی مطلب در وبگاه اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران:
http://socialworkeriran.com/find.php?item=1.16.5640.fa
برگشت به اصل مطلب