اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران- اخبار اجتماعی
ساماندهی نذورات مردمی و توزیع آن در ماه‌ محرم

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۶ | 
کمیته امداد اعلام کرد:
ساماندهی نذورات مردمی و توزیع آن در ماه‌ محرم
کمیته امداد با هدف ترویج فرهنگ انفاق و ساماندهی توزیع نذورات مردمی بین نیازمندان در ماه محرم و صفر طرح «احسان حسینی» را اجرا می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالقاسم رستگار مدیرکل انفاقات، صدقات و امور اجرایی کمیته امداد با اشاره به اینکه یکی از طرح‌های کمیته امداد در ماه محرم اجرای طرح احسان حسینی است گفت: کمیته امداد هر ساله با بهره‌مندی از ظرفیت مساجد، تکایا و هیات‌های مذهبی نسبت به ساماندهی نذورات مردمی و توزیع آن میان نیازمندان واقعی جامعه اقدام می‌کند.

 وی با بیان اینکه امسال ساماندهی نذورات با محوریت مراکز نیکوکاری انجام می‌شود، گفت: هدایت نذورات عزاداران سید الشهدا(ع) در ماه محرم به سوی مددجویان و نیازمندان ساکن در مناطق کم برخوردار یکی از وظایف حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد است.

رستگار با اعلام اینکه مشارکت عزاداران در طرح احسان حسینی کمیته امداد در ماه محرم سال گذشته ۵۵  میلیارد و ۷۵۵ میلیون تومان بود گفت: مردم نیکوکار استان‌های فارس با شش میلیارد و ۸۸۳ میلیون تومان، لرستان با حدود پنج میلیارد و ۹۵۷ میلیون  تومان و ایلام با پنج میلیارد و ۱۶۸ میلیون تومان بیشترین نذورات را در ماه محرم سال ۹۵  با هدف کمک به نیازمندان به  دفاتر کمیته امداد سراسر کشور اهداء کردند.

وی درباره ارزش نذورات نقدی و غیرنقدی اهدایی عزاداران حسینی در ماه محرم سال گذشته گفت: کمک‌های نقدی اهداء شده ۵۲۶  میلیون تومان، مشارکت‌های غیرنقدی معادل پنج میلیارد و ۱۱۶ میلیون تومان، اهدای کمک از طریق مراکز نیکوکاری حدود ۲۵ میلیارد تومان و کمک‌های مستقیم نیز در حدود ۲۵ میلیارد تومان  بود.

مدیرکل انفاقات و صدقات و اموراجرایی  کمیته امداد با بیان اینکه طرح احسان حسینی از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر به صورت فعال اجرا می‌شود ابراز امیدواری کرد امسال نیز مانند سال گذشته مردم با حمایت از این طرح کمیته امداد را در کمک به نیازمندان یاری دهند.

عزاداران علاوه بر اینکه می‌توانند کمک‌های نقدی، سبد کالا و غذای گرم بسته‌بندی شده را با مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد سراسر کشور، مساجد و مراکز نیکوکاری تحویل دهند می‌توانند از طریق شماره گیری کد  #۱*۸۸۷۷*، پرداخت از طریق اپلیکیشن سکه و یا مراجعه به سایت  emdad.ir نذورات خود را پرداخت کنند .

http://www.mehrnews.com/news/4099675
نشانی مطلب در وبگاه اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران:
http://socialworkeriran.com/find.php?item=1.17.5654.fa
برگشت به اصل مطلب