اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران- اخبار اجتماعی
نظارت قوی‌تر آموزش و پرورش بر مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ | 
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خبر داد
نظارت قوی‌تر آموزش و پرورش بر مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از ساماندهی امور مهدکودک‌ها و پیش دبستانی‌ها در قالب تفاهم نامه جدیدی با سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: مطابق اسناد بالادستی اهداف، برنامه‌ها و محتواهای این مراکز باید مطابق با استانداردها، شاخص‌ها و نظارت‌های آموزش و پرورش تهیه شود.

رضوان حکیم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، به اعلام جرئیات جلسه اخیر وزارت آموزش و پرورش با سازمان بهزیستی پیرامون ساماندهی مهدها و پیش دبستانی‌ها پرداخت و اظهار کرد: چندی پیش و بعد از پیگیری‌هایی که انجام دادیم یک تفاهم نامه با بهزیستی امضاء کردیم که یک مدت دچار وقفه شده  و به دلایلی منقضی شده بود.

وی افزود: جلسه‌ای با رئیس سازمان بهزیستی و مسئولان آن داشتیم و در این جلسه توافق کردیم با توجه به اینکه نیت ما مشترک است و حداکثر ارائه خدمات و فراهم کردن محیط خوب برای پرورش کودکان مدنظر است حتما با گفت و گو و تفاهم کار را جلو ببریم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر این اساس تفاهم نامه قبلی مجددا مطالعه و پیش نویسی برای انعقاد تفاهم نامه جدید آماده خواهد شد که مبنای همکاری مشترک ما برای ساماندهی امور مهدها و پیش دبستانی‌ها می‌شود  عنوان کرد: مطابق اسناد بالادستی اهداف، برنامه‌ها و محتواها باید مطابق با استانداردها، شاخص‌ها و نظارت‌های آموزش و پرورش تهیه شود.

حکیم زاده افزود: سازمان بهزیستی هم این اصل را قبول دارد و ما در این مسیر  از تجارب ارزشمند آنها هم استفاده می‌کنیم. باید با توجه به تکلیف قوانین بالادستی بعد نظارتی آموزش و پرورش را در این تفاهم نامه تقویت کنیم.

به گفته وی، در این جلسه توافق شد شاخص‌ها و استانداردهای لازم برای مدیریت مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها معین شود. بر این اساس مدیریت هماهنگ درباره مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها اعمال می‌شود و از امکانات دو دستگاه بهره می‌گیریم تا روند خدمات دهی بویژه در مناطق روستایی و عشایری بهبود یابد.

https://www.isna.ir/news/96102010501/
نشانی مطلب در وبگاه اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران:
http://socialworkeriran.com/find.php?item=1.17.5663.fa
برگشت به اصل مطلب