اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران- گزارش - مصاحبه - مقاله اجتماعی
بازنشستگی پیش از موعد زنان فرصتی برای حضور بیشتر آنها در خانواده است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ | 

نماینده سابق مجلس در گفت‌وگو با فارس

بازنشستگی پیش از موعد زنان فرصتی برای حضور بیشتر آنها در خانواده است

یک نماینده سابق مجلس گفت: بازنشستگی پیش از موعد زنان فرصتی برای حضور بیشتر زنان در کنار خانواده پس از 20 سال فعالیت، است.

زهره طبیب زاده نوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس در مورد بازنشستگی پیش از موعد زنان گفت:بسیاری از فرصت‌های شغلی که در حال حاضر باید توسط آقایان اشغال شود توسط خانم‌هایی اشغال شده است که شاید در بسیاری از مواقع نیاز به حضور فیزیکی آنها در خارج از منزل در بسیاری از مواقع وجود ندارد و همان کار را یک آقا هم می‌تواند انجام دهد.

وی ادامه داد: اگر این امکان ایجاد شود که خانم‌هایی که علاقه‌مند هستند بتوانند زودتر بازنشسته شوند و به منزل بازگردند آنهایی که کارهای کلیدی، حساس و تخصصی ندارند و شرایط زندگی آنها هم این اقتضا را دارد و اگر این فرصت توسط نظام ایجاد شود که پس از 20 سال خدمت با تمایل خودشان به خانواده بازگردند و وقت بیشتری را در کنار فرزندان باشند بسیار فرصت مناسبی است.

این نماینده سابق مجلس افزود: در اینصورت فرصت‌های شغلی می‌تواند در اختیار مردانی قرار گیرد که قرار است تشکیل زندگی دهند و نفقه بپردازند، تا بتوان خانواده بیشتری تشکیل داد وقتی مردان شاغل نباشند و مشکل اقتصادی داشته باشند طبعا به دنبال تشکیل خانواده نمی‌روند.

طبیب زاده اظهار داشت: هر امکانی که باعث شود مردان اشتغال بیشتری داشته باشند و بتوانند امکانات تشکیل خانواده را فراهم کنند باید مورد استقبال نظام قرار گیرد، آنهایی که در کارهای خاص زنان نیستند و اموری است که به جنسیت هیچ ربطی ندارد باید مورد استقبال نظام قرار گیرد و این امکان در اختیارشان قرار گیرد تا چرخه اشتغال مردان هم سرعت بیشتری بگیرد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951116000460

نشانی مطلب در وبگاه اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران:
http://socialworkeriran.com/find.php?item=1.21.5600.fa
برگشت به اصل مطلب