اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران- گزارش - مصاحبه - مقاله اجتماعی
تنها 10 درصد مبتلایان به اختلال هویت جنسی تغییر جنسیت می‌دهند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ | 

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی

تنها 10 درصد مبتلایان به اختلال هویت جنسی تغییر جنسیت می‌دهند

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی عنوان کرد: رسیدگی به امور افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی (TS) باید توسط سه دستگاه وزارت بهداشت، وزارت کشور و بهزیستی پیگیری شود اما در حال حاضر بهزیستی تنها مرجعی است که از افراد دارای اختلال هویت جنسی حمایت می‌کند.

محمد نفریه در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص افراد مبتلا به اختلالات هویت جنسی اظهار کرد: افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی نیاز به حمایت‌های خاص و قوانین خاص دارند به همین دلیل باید رسیدگی به امور آنها به طور فراسازمانی پیگیری شود.

وی ادامه داد: تنها 10 درصد از افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی به سمت تغییر جنسیت می‌روند این در حالیست که حدود 90 درصد آنها در مراحل مشاوره تحت درمان قرار گرفته و نیازی به جراحی پیدا نمی‌کنند.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی ادامه داد: حدود یک سوم این افراد پس از مشاوره کاملا بهبود می‌یابند. یک سوم تغییری در حالشان ایجاد نمی‌شود و یک سوم دیگر نیز شاید وضعیت بدتری پیدا کنند.

نفریه در پایان گفت: سازمان بهزیستی در حال حاضر با چندین مرکز تخصصی و بیمارستان طرف قرارداد است و به این ترتیب بخشی از هزینه‌های درمان این افراد را پرداخت می‌کند.

http://www.isna.ir/news/95111711552/

نشانی مطلب در وبگاه اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران:
http://socialworkeriran.com/find.php?item=1.21.5606.fa
برگشت به اصل مطلب