اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران- گزارش - مصاحبه - مقاله اجتماعی
معلمی در اوج محرومیت؛ اینجا عشق ملاک است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۱۲ | 

معلمی در اوج محرومیت؛ اینجا عشق ملاک است

این معلمان با حداقل حقوق و امکانات تنها با عشق به دانش‌آموزانشان، در محرومترین مناطق و مدارس کشور مشغول خدمتند تا کودکی در این سرزمین از تحصیل باز نماند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، به جرات می‌توان گفت به احترام این معلمان باید ایستاد، زنان و مردانی که در کنار تمام گلایه‌های مطرح شده از سوی معلمان درباره حقوق کم و تبعیض با کارکنان سایر دستگاه‌ها همچنان با عشق و انگیزه، در شغل معلمی فعالیت می‌کنند و حتی داستان محرومیت‌ها و سختی کار در مناطق مرزی و محروم کشور آنها را از میدان به در نکرده است.

معلمانی که در محرومترین مناطق کشور، آنجا که زنان و مردانش طعم فقر را به خوبی چشیده‌اند برای تحصیل فرزندان این مرز‌وبوم تلاش می‌کنند تا مبادا داستان محرومیت‌ها منجر شود تا کودکی از حق تحصیل باز بماند.

معلمانی هستند که در روستاهای دور‌افتاده و مناطق محروم کشور برای رسیدن به مدرسه، کیلومترها مسیر طی می‌کنند و گاه حتی در ماه یکبار فرصت آمدن به خانه خود و دیدار همسر و فرزندانشان را دارند.

معلمانی که با کمترین امکانات، در کلاس‌های درس فرسوده و گاه حتی بدون نیمکت با عشق به دانش‌آموزانشان درس می‌دهند و گاه فراتر از وظایف معلمی نقش حامی و یاور شاگردان خود را که عمدتاً از فقر و محرومیت رنج می‌برند، ایفا می‌کنند.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/02/12/1394899/

نشانی مطلب در وبگاه اولین سایت مددکاری اجتماعی ایران:
http://socialworkeriran.com/find.php?item=1.21.5633.fa
برگشت به اصل مطلب